Biedronka: Pensje pracowników są znacząco wyższe od płacy minimalnej

Trwa spór związku zawodowego NSZZ „Solidarność” w Biedronce z zarządem Jeronimo Martins. Dotyczy on sposobu wynagradzania pracowników oraz warunków pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka: Pensje pracowników są znacząco wyższe od płacy minimalnej

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

8 kwi 2017 16:50


• Spór w Biedronce nadal trwa.

• "Solidarność" oczekuje m.in. podwyżek oraz zmiany sposobu wynagradzania pracowników.

• Jeronimo Martins informuje, że Biedronka od lat sukcesywnie podnosi wynagrodzenia pracowników, utrzymując je na poziomie znacząco powyżej płacy minimalnej.

- W naszej opinii właściwą platformą prowadzenia dialogu z organizacjami związkowymi powinny pozostać bezpośrednie spotkania, dlatego nie będziemy komentować wypowiedzi przedstawicieli związków - podaje Biedronka w oświadczeniu.

Jakie postulaty zgłasza NSZZ "Solidarność" w Biedronce? Zobacz tutaj.

W ciągu ostatniego roku firma Jeronimo Martins Polska podniosła wynagrodzenia trzykrotnie: od 1 kwietnia 2016 r., od 1 października 2016 r. i od 1 kwietnia 2017 r. Od 1 kwietnia 2016 r. wynagrodzenie kasjera-sprzedawcy z trzyletnim stażem pracy w JMP wzrosło z 2200 zł brutto do 2450 zł brutto; najniższe wynagrodzenie – dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka – wynosiło wówczas 2250 zł brutto (wzrosło o 12,5 proc. w stosunku do poprzedniego poziomu) i było wyższe o blisko 22 proc. od ówczesnej minimalnej pensji w kraju.

- Od 1 października 2016 r. wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrosło z 2450 do 2600 zł brutto; najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wynosiło 2300 zł brutto (w tym 200 zł dodatku za brak nieplanowanych nieobecności) – było o blisko 25 proc. wyższe od ówczesnej minimalnej pensji w kraju - informuje serwis portalspozywczy.pl Biuro Prasowe Jeronimo Martins.

- W ramach ostatniej podwyżki, od 1 kwietnia br. wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera
z trzyletnim stażem pracy wzrosło z 2600 do 2750 zł brutto przy zatrudnieniu na pełen etat i uwzględnieniu dodatku za brak nieplanowanych nieobecności. Natomiast najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę w Biedronce na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wynosi obecnie 2450 zł brutto i jest o 22,5 proc. wyższe od płacy minimalnej - podaje Biedronka.

Więcej znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.