Biedronka może zatrudnić w 2014 r. ponad 5 tys. Polaków

Portugalska sieć Biedronka do końca 2015 r. planuje otworzyć nad Wisłą kolejne 600 sklepów, z czego połowę już w 2014 r. W tym roku powstaną też trzy nowe centra dystrybucyjne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka może zatrudnić w 2014 r. ponad 5 tys. Polaków

PODZIEL SIĘ


Autor: licz,nik,jk

27 lut 2014 0:18


Ekspansja Biedronki w Polsce nie słabnie. Jeronimo Martins otworzyło w ubiegłym roku 280 sklepów sieci Biedronka i dwa centra dystrybucyjne. Jak podaje portugalski właściciel, polska Biedronka pozostaje głównym priorytetem w programie inwestycyjnym.

Obecnie sieć Biedronka składa się z 2393 sklepów i 14 centrum dystrybucji, gdzie pracuje około 47 tys. osób. Na tym jednak Jeronimo Martins nie poprzestaje i zapowiada dalszy rozwój. "Jesteśmy dobrze przygotowani do działalności w 2014 - w roku, w którym spodziewamy się wciąż trudnych warunków gospodarczych i otoczenia konkurencyjnego. Biedronka w Polsce pozostaje naszym pierwszym strategicznym priorytetem, głównym celem dla naszych inwestycji i siłą napędową naszego wzrostu" - powiedział prezes JM Pedro Soares dos Santos.

Ilu osobom Biedronka może w związku z tym zaproponować w Polsce pracę? Co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze szczegółowych danych, o które Biedronkę poprosiliśmy, wiadomo jednak, że skoro w jej 14 centrach dystrybucyjnych pracuje dziś około 4800 osób (w magazynach i biurach regionu), to po przeliczeniu daje około 340 pracowników na jedną jednostkę. A to z kolei oznacza, że jeśli w planach Jeronimo Martins są trzy nowe centra to da to około tysiąca nowych miejsc pracy.

Około 41 tys. osób jest zaś obecnie zatrudnionych w 2393 sklepach sieci Biedronka, co daje średnio ok. 17 pracowników na jeden obiekt handlowy. W 2014 r. Jeronimo Martins chce otworzyć 300 nowych sklepów. Można zatem szacować, że zatrudnienie w nich znajdzie ok. 5 tys osób.

Licząc, że część nierentownych sklepów w tym roku Biedronka zamknie (w ub. roku zamknęła 12) i szacując ostrożnie można więc stwierdzić, że w tym roku Portugalczycy stworzą w Polsce 5 tys. miejsc pracy z okładem (być może sporym) i będzie to większa część z 9 tys. które mają w związku z rozwojem sieci powstać do końca 2015 r.

Nasze szacunki potwierdza zresztą podobna informacja sprzed roku. Wtedy, gdy Biedronka zapowiadała otwarcie podobnej liczby sklepów na 2013 r. również była mowa o 5 tys. pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.