×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Auchan, Lidl, Netto, Kaufland, Żabka - które sieci kończą z handlem w niedzielę?

Od 1 lutego 2002 roku sklepy stacjonarne Lidla, Kauflanda, Netto i Auchan będą zamknięte w niedziele niehandlowe. Gdzie będzie można zrobić zakupy w niedzielę?

Auchan, Lidl, Netto, Kaufland, Żabka - które sieci kończą z handlem w niedzielę?
Od 1 lutego 2022 roku otwarte w niehandlowe niedziele będą mogły być tylko te sklepy, których przychody z usług pocztowych przekroczą 40 proc. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Lidl, Netto, Kaufland zamierzają zamknąć swoje sklepy w niedziele niehandlowe.
 • Auchan co prawda zamyka sklepy stacjonarne, jednak od 6 lutego w niedziele niehandlowe funkcjonować będzie sklep internetowy sieci - tam będzie można zrobić zakupy.
 • Zamykania placówek nie planuje Żabka - większość franczyzobiorców skorzysta z zapisu przewidzianego dla przedsiębiorców prowadzących handel osobiście i na własny rachunek.

W październiku 2021 roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę mającą uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Podstawowym celem nowych przepisów jest to, aby sklepy nie wykorzystywały możliwości świadczenia usług pocztowych do obchodzenia zakazu i tym samym mogły być otwarte w niedziele.

Co to oznacza w praktyce? Od 1 lutego 2022 roku otwarte w niehandlowe niedziele będą mogły być tylko te sklepy, w których przychody z usług pocztowych przekroczą 40 proc. Dla wielu sieci oznacza to powrotne zamknięcie placówek.

Sieci będą zamknięte?

Zapytaliśmy sieci handlowe, które dotychczas były otwarte w niehandlowe niedziele, co zamierzają zrobić. Biedronka na pytanie, czy jej sklepy będą zamknięte, odpowiedziała, że "co do zasady bezwzględnie stosuje się do obowiązujących przepisów prawa". Odpowiedź jest niejasna, nie wiemy więc, jakie dokładnie plany ma sieć.

Biedronka na pytanie, czy jej sklepy będą zamknięte, odpowiedziała, że "co do zasady bezwzględnie stosuje się do obowiązujących przepisów prawa" (Fot. Shutterstock)
Biedronka na pytanie, czy jej sklepy będą zamknięte, odpowiedziała, że "co do zasady bezwzględnie stosuje się do obowiązujących przepisów prawa" (Fot. Shutterstock)

O tym, że firma działa zgodnie z obowiązującymi przepisami, informuje także Lidl Polska, dlatego od 1 lutego 2022 r. sklepy sieci będą czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Auchan, Lidl, Netto, Kaufland, Żabka - które sieci kończą z handlem w niedzielę?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Gaga 2022-02-01 08:56:49

  Ciesze się ze zamknięte. Tez pracowalam w niedzielę i to byl koszmar. Ludzie na sppacerach a ja w pracy.

 • Małgorzata Nowak 2022-02-01 08:52:49

  Sklepy w niedziele mogą być otwarte jeśli urzędy i szkoły też będą otwarte w te dni!

 • Marek 2022-01-31 06:48:56

  myślę, że kompromisem by było możliwość otwarcia w dowolną, jedna niedzielę w miesiącu. Tych sklepów jest tyle, że w zupełności by to wystarczyło

 • Iza 2022-01-30 16:57:52

  Zastanawiam się czemu w innych branżach jak w gastronomii czy hotelarstwie nie ma wolnych niedziel? Jak wszyscy mają świętować to wszyscy- chyba na tym polega demokracja? Nie można ludzi dzielić na lepszych czy gorszych. Poza tym wiele osób chce pracować w niedzielę, choćby po to żeby sobie dorobić, zwłaszcza teraz gdy jest tak ciężko. Czemu im bronić? Po tym co robi ten rząd widać, że osoby odpowiedzialne za nasz kraj nie mają żadnego doświadczenia w rządzeniu ani w ogóle nie słuchają głosu narodu.

  • Xxx 2022-01-31 10:25:53

   Pracownicy handlu raczej nie chcą pracować w niedzielę

  • Sebix 2022-01-31 12:30:28

   @IZA Sprawdź w słowniku co znaczy słowo demokracja i nie używaj słów których znaczenia nie znasz.

 • Ktoś _8 2022-01-30 16:08:19

  2002? Chyba 2022 😑

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA