1500 pracowników Żywca zmieni pracodawcę?

Zmiany w dystrybucji w grupie Żywiec. Piwny koncern pozbędzie się sprzedażowego balastu, a nową spółkę kupi Eurocash - huczy rynek. Zainteresowani jednak dementują te plotki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

1500 pracowników Żywca zmieni pracodawcę?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

12 lis 2014 10:04


Podobno koncern ma zachować część odpowiedzialną za kanał nowoczesny, czyli duże sieci handlowe. Zmiana pracodawcy czekać ma 1500 pracowników - informuje "Puls Biznesu".

Czytaj też: Grupa Żywiec inwestuje w ludzi, ale oczekuje od nich zaangażowania

W przeciwieństwie do pozostałych dwóch największych graczy w branży, Żywiec współpracując z zewnętrznymi dystrybutorami, utrzymywał jednocześnie własną dystrybucję. Uchodzi to za kosztowne rozwiązanie, a ponadto - zdaniem branży - było to źle postrzegane przez niezależnych dystrybutorów, dla których oznaczało dodatkową konkurencję.

Czytaj też: Ogromna redukcja etatów w Grupie Żywiec

Zmiany w grupie wydają się więc wszystkim naturalne, a kolejnym etapem - wedle branżowych doniesień - będzie sprzedaż nowej spółki jednemu z dystrybutorów FMCG. Oznaczałoby to, że 1500 pracowników czekałaby zmiana pracodawcy.

Doniesienia te dementuje jednak na łamach "Pulsu Biznesu" Katarzyna Borucka, dyrektor ds. korporacyjnych w grupie Żywiec, zapewniając, że to tylko spekulacje.

W branży nie brakuje również głosów, że o chętnych na przejęcie dystrybucyjnego ramienia Żywca nie będzie łatwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.