Zdrowie pracowników przede wszystkim. Lidl poszerza pakiet opieki medycznej

W trosce o zdrowie pracowników Lidl Polska rozszerza pakiet bezpłatnej, prywatnej opieki medycznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zdrowie pracowników przede wszystkim. Lidl poszerza pakiet opieki medycznej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 kwi 2018 15:34


  • Od 1 kwietnia pracownicy sieci Lidl otrzymują dostęp do nowych lekarzy specjalistów, pakiet zabiegów z zakresu fizjoterapii oraz 300 nowych badań diagnostycznych.
  • Firma zwraca również uwagę na ostatnio powszechny problem bólów pleców oraz wad postawy kręgosłupa.

W Lidlu z początkiem marca zostały wprowadzone podwyżki – pracownicy sklepów zarabiają więcej o 9,3 proc. Stawki proponowane przez sieć kształtują się na poziomie od 2 800 zł brutto do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2 950 zł brutto do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 150 zł brutto do 4050 zł brutto.

Nie tylko pieniądze są ważne

Wszyscy pracownicy są objęci bezpłatnym pakietem opieki zdrowotnej, a także mają możliwość przystąpienia na preferencyjnych warunkach do ubezpieczenia medycznego i grupowego wraz z całą rodziną. W trosce o zdrowie i samopoczucie pracowników od kwietnia br. Lidl Polska rozszerza pakiet prywatnej opieki zdrowotnej o nowych specjalistów oraz wachlarz zabiegów.

Dzięki rozszerzeniu pakietu Medicover, pracownicy Lidl Polska (oraz ich rodziny) mają możliwość korzystać z nielimitowanych konsultacji z urologiem, urologiem dziecięcym, dermatologiem-alergologiem dziecięcym. W rozszerzonym pakiecie bezpłatnej opieki medycznej pojawiły się tacy specjaliści jak m.in. psychiatra, psycholog, psycholog dziecięcy, neurolog.

Lidl Polska zwraca również uwagę na ostatnio powszechny problem bólów pleców oraz wad postawy kręgosłupa. Firma Lidl odpowiada na potrzeby pracowników w tym zakresie zupełnie nowym, rozszerzonym pakietem zabiegów fizjoterapeutycznych (łącznie ponad 30 nowych procedur, w tym m.in. masaż limfatyczny, masaż wirowym masaż suchy twarzy, dostęp do Poradni Bólów Pleców, komora kriogeniczna, konsultacja rehabilitanta i wiele innych).

Nowy pakiet medyczny rozszerza się również o ponad 300 rodzajów badań diagnostycznych, w tym m.in. badanie histopatologiczne wycinków skóry, posiew wymazu-bakterie tlenowe, USG klatki piersiowej i śródpiersia, USG węzłów chłonnych pachwinowych i wiele innych.

Biedronka również stawia na zdrowie pracowników

Również pracownicy sklepów i magazynów Biedronki mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i skorzystać z konsultacji ze specjalistami. Sieć zachęca ich również do regularnej aktywności fizycznej i stosowania zbilansowanej diety. Program, w tym roku prowadzony pod hasłem „Misja ZDROWIE!”.

Oferta usług jest zróżnicowana i przygotowana pod kątem ryzyka występowania poszczególnych chorób. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.