×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Zamiast towarów z Azji zaczniemy ściągać azjatyckich pracowników

 • KO
 • 25 kwi 2023 12:32

Czy wprowadzenie podatku węglowego zmieni sytuację na polskim i europejskim rynku pracy? Może się tak stać, gdy przestanie być opłacalne sprowadzanie towarów z dalekiej Azji, bo obarczone będą one wysokimi środowiskowymi opłatami.

Zamiast towarów z Azji zaczniemy ściągać azjatyckich pracowników
Sesja "ESG – biznes od nowa" odbyła się podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego (fot. PTWP/KO)
REKLAMA
 • CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism), nazywany także granicznym podatkiem węglowym, ma zapobiegać wyprowadzaniu biznesu poza Europę.
 • Oznacza to, że produkcja w wielu sektorach może wrócić na nasz kontynent. 
 • Skąd weźmiemy pracowników w kraju, w którym już ich brakuje? - zastanawiali się uczestnicy dyskusji  "ESG – biznes od nowa", która odbyła się podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Od 2025 r. duże europejskie firmy będą zobligowane do raportowania swojego śladu węglowego w ramach raportowania ESG (Environmental, Social, Governance - zarządzanie środowiskowo-społeczne), jednak by realnie zobowiązać biznes wysokoemisyjny do przemiany, potrzeba dodatkowego narzędzia. Ma być nim CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism), nazywany także granicznym podatkiem węglowym. Ma on zapobiegać wyprowadzaniu biznesu poza Europę.

Podatek węglowy będzie wdrażany stopniowo. Najpierw raportowanie

CBAM będzie początkowo obejmował konkretne produkty w niektórych najbardziej emisyjnych sektorach: żelaza i stali, cementu, nawozów, aluminium, energii elektrycznej i wodoru, jak również niektórych prekursorów i ograniczonej liczby produktów rynku niższego szczebla. Rozporządzenie będzie mieć również zastosowanie – w ściśle określonych przypadkach – do emisji pośrednich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Zamiast towarów z Azji zaczniemy ściągać azjatyckich pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • pamiętliwy 2023-04-26 10:24:46

  Ha ha ha! Co za dureń to wymyślił????!!!! Czy myślisz durniu, że Azjaci to tacy sami durnie jak TY i dadzą się zaciągnąć do europejskiego ŁAGRU, gdzie nie będzie mógł jeść mięsa (chińczycy i wietnamczycy bardzo lubią), gdzie będą musielimieszkać w domach, w których w zimie temperatura nie przekroczy 10 st. Celsjuszq? gdzie wszędzie będą musieli deptać z buta, bo nawet na rower nie będzie ich stać???!!! Tak to oni mogą sobie żyć u siebie! €KOŁCHOZ nie jest im do niczego potrzebny!

  • Agniecha 2023-04-26 18:28:24

   I dlatego tłumy żółtych walą drzwiami i oknami do UE... jakie to durne... Puknij się w pusty łeb i udaj się z siedziby Konfederacji prorosyjskiej do Federacji Rosyjskiej. Przynajmniej przydasz się putinowi na mięso armatnie.

 • K 2023-04-26 09:01:57

  Zamiast towarów z Azji zaczniemy ściągać azjatyckich pracowników - BROŃ BOŻE. Ani nie ściągajmy towarów, ani pracowników. Sprzedawajmy bardzo dużo do Azji, zablokujmy Chińczyków na amen.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA