×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wyjazdy pracownicze coraz ważniejszym elementem polityki personalnej firm

 • Anna Trojanowska
  AT
 • 2 mar 2020 14:13

W dobie rynku pracownika i walki o najlepszych specjalistów, pracodawcy sięgają po coraz droższe rozwiązania, w tym po turystykę motywacyjną. Realizowane dla najlepszych pracowników, generujących największe obroty i tworzących kluczowe dla firmy projekty, wyjazdy "incentive travel" są wyróżniającym się na rynku narzędziem motywacyjnym.

Wyjazdy pracownicze coraz ważniejszym elementem polityki personalnej firm
Turystyka motywacyjna, a szczególnie wyjazdy typu incentive travel są doskonałym narzędziem do budowania długofalowych relacji zarówno na linii pracodawca - pracownik (fot. pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Po wyjazdach integracyjnych, które są już stałym elementem polityki personalnej w wielu firmach, coraz częściej pracodawcy sięgają po wyjazdy motywacyjne zabierając najlepszych pracowników w różne zakątki świata.
 • Turystyka motywacyjna, a szczególnie wyjazdy typu incentive travel są doskonałym narzędziem do budowania długofalowych relacji zarówno na linii pracodawca - pracownik, jak również firma - kontrahent - mówi Ewa Gajewska, kierownik projektu z biura podróży CT Poland.
 • Różne formy wyjazdów pracowniczych są realizowane w Polsce już od ponad 20 lat, lecz nigdy jeszcze nie stawały się tak istotnym elementem tworzenia polityki personalnej firm.

Firmy, które zamieszczają świadczenia pozapłacowe w swojej ofercie, najczęściej stawiają na kartę mulitsport, podstawowy pakiet opieki medycznej oraz imprezy integracyjne dla pracowników. Ponad połowa firm oferuje ubezpieczenie na życie, możliwość pracy elastycznej oraz dofinansowanie edukacji. Coraz częściej rozszerzany jest też pakiet opieki medycznej – zarówno na członków rodziny, jak i o dodatkowe specjalizacje oraz zabiegi.

- Benefity to dziś rzeczywiście must have na rynku. Warto traktować je jako czynnik, który ułatwia codzienne życie naszym pracownikom, dzięki czemu mogą się bardziej skupić na swoich zadaniach. Zamiast załatwiać mnóstwo rzeczy i poświęcać czas na ich zorganizowanie, mają to już przez firmę zapewnione - dodaje Anna Ałaszkiewicz, partner zarządzający agencji Whites.

Turystyka motywuje pracowników

W dobie rynku pracownika i walki o najlepszych specjalistów, pracodawcy sięgają po coraz droższe rozwiązania, w tym po turystykę motywacyjną. Biorąc pod uwagę koszt realizacji wyjazdu motywacyjnego dla pojedynczego pracownika, zdecydowanie nie jest to jeszcze dominujący element w polityce pozapłacowych benefitów w Polsce. A jednak rośnie zainteresowanie pracodawców, którzy są gotowi nagrodzić najlepszych pracowników za nieprzeciętny wkład w rozwój firmy i dynamiczny wzrost jej obrotów.

Po wyjazdach integracyjnych, które są już stałym elementem polityki personalnej w wielu firmach i skupiają się zwykle na dobrej zabawie oraz budowaniu pozytywnej atmosfery, coraz częściej pracodawcy sięgają po wyjazdy motywacyjne, a szczególnie po „incentive travel”, zabierając najlepszych pracowników w niebanalne miejsca w różnych zakątkach świata, nieznane zwykłym turystom.

Czytaj też: Wysoka pensja nie wystarczy. Te benefity najbardziej doceniają pracownicy

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wyjazdy pracownicze coraz ważniejszym elementem polityki personalnej firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Mariola 2020-03-02 20:45:21

  Nas w firmie bardziej motywują integracje niż podróże. Ostatnią integrację organizowaną przez amer event wspominamy po dziś dzień tak dobrze było. Lubimy się integrować.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA