×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wyjazd integracyjny poprawi pracę zespołową? By zadziałał, musi być dobrze zaplanowany

 • Gabriel Paździor
  GP
 • 16 wrz 2019 12:57

Budując relacje wśród współpracujących warto pamiętać o integracji członków w oparciu o przemyślaną strategię. Pomóc może... wyjazd integracyjny.

Wyjazd integracyjny poprawi pracę zespołową? By zadziałał, musi być dobrze zaplanowany
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Angażowanie Polaków w pracy wymaga poprawy. Nasze zaangażowanie, jako pracowników jest niższe, niż średnia światowa.
 • Starając się zbudować relacje wśród zespołu warto pamiętać, że "team building" nie jest typową integracją.
 • By impreza firmowa powiodła się, nie można pozostawić jej przypadkowi.

Pracownicy, managerowie zadowoleni z wykonywanych obowiązków są o ponad 43 proc. bardziej produktywni, o 86 proc. bardziej kreatywni generują także do 61 proc. mniejszą rotację. Nie powinno więc dziwić, że firmy z zaangażowanymi pracownikami osiągają do 2,5 razy więcej dochodu niż konkurenci, których pracownicy mają niski poziom zaangażowania.

Polak za mało zaangażowany?

Wyniki badań przeprowadzonych przez Aon Hewitt sugerują, że w naszym kraju poziom zaangażowania pracowników wyniósł w 2017 r. jedynie 48 proc. To niskie wskazanie. Dla porównania - w Europie wskaźnik ten wynosi 62 proc., a globalnie aż 63 proc.

Dodatkowo pozycja pracownika wobec pracodawcy umocni się jeszcze bardziej, gdyż stopa bezrobocia znów spadła. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lipcu tego roku wyniosła 5,2 proc. - to o jedną dziesiątą mniej niż w czerwcu. Przypomnijmy, że wedle nowych szacunków MPiPS może w tym roku jeszcze spaść

Wykwalifikowany i lojalny pracownik jest zatem na wagę złota. Z punktu widzenia pracodawcy lub managera, teraz jest więc ostatni moment, by zacząć budować zgrany zespół.

Team building środkiem do zwiększenia efektywności

Mówca motywacyjny Simon Sinek powiedział kiedyś: "Wyobraźmy sobie świat, w którym większość ludzi budzi się każdego dnia, są zainspirowani aby pójść do pracy, będąc tam - odczuwają komfort, a wracając do domu na koniec dnia - czują się spełnieni i usatysfakcjonowani swoją pracą."

Odpowiednio zaprojektowany event z naciskiem na team building pozwoli zapewnić taki efekt.

Starając się zbudować relacje wśród współpracujących warto pamiętać, że "team building" nie jest typową integracją. To narzędzie pracy nad zespołem. Pozwala wyposażyć członków w odpowiednie kompetencje wspierające efektywność.

Czytaj też: Wzięli pod lupę pracowników biurowych

Dlaczego jest to tak istotne? Pomaga ludziom dowiedzieć się więcej o sobie, docenić podobieństwa i różnice, lepiej zrozumieć swoje role i rozwinąć umiejętności efektywniejszej współpracy. Dzięki temu praca w zespole jest „bardziej ludzka”.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wyjazd integracyjny poprawi pracę zespołową? By zadziałał, musi być dobrze zaplanowany

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Dariusz 2019-09-20 22:01:39

  Pewnie, że poprawi efektywność pracy :) A żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik to korzystamy z pomocy Amer Event. Wystarczy wynająć salę a oni zmieniają już w Dziki Zachód czy salę disco. Imprezy z nimi to sama przyjemność i wszyscy się świetnie bawią :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA