×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wyjazd firmowy w pandemii. Czy warto?

  • Piotr Toborek
    pt
  • 27 sty 2022 10:57

Integracja zespołu i zarządzanie nim w czasie pandemii to ogromne wyzwanie dla współczesnych liderów. Co druga osoba przyznaje, że w nowej rzeczywistości brakuje jej integracji, a ponad 57 procent deklaruje chęć wzięcia udziału w spotkaniu ze współpracownikami. Jak zorganizować wyjazd firmowy w czasie pandemii?

Wyjazd firmowy w pandemii. Czy warto?
Pracodawcy poszukują miejsc, które są dostosowane do zorganizowania dużych imprez integracyjnych, a jednocześnie znajdują się bliżej przyrody (fot. mat. prasowe)
REKLAMA
  • W czasie izolacji pracownicy coraz bardziej doceniają dodatkowe aktywności organizowane przez pracodawców.
  • Integracja odgrywa ogromną rolę w procesie budowania zespołu.
  • Pandemia spowodowała, że pracownicy zwracają coraz większą uwagę na własny komfort.

Pracownicy cenią sobie home office i system pracy hybrydowej. Badania pokazują jednak, że brakuje im codziennego kontaktu ze współpracownikami, a także wyjazdów integracyjnych. Wyjazd firmowy uznawany jest za jeden z kluczowych benefitów 2022 roku.

Wyjazd firmowy w nowej rzeczywistości

Dotychczas do najpopularniejszych benefitów zaliczano prywatną opiekę medyczną, karty sportowe czy bezpłatne kursy językowe. Okazuje się, że w czasie izolacji pracownicy coraz bardziej doceniają dodatkowe aktywności, organizowane przez pracodawców.

 - Integracja odgrywa ogromną rolę w procesie budowania zespołu – zauważa Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. - Jest to jeden z elementów employer brandingu firmy. Integracja online nie jest już atrakcyjna dla pracowników. Zauważyliśmy, że mając tego świadomość, coraz więcej firm planuje zorganizować wyjazd firmowy.

Jak się okazuje, pracodawcy poszukują miejsc, które są dostosowane do zorganizowania dużych imprez integracyjnych, a jednocześnie znajdują się bliżej przyrody. HR-owcy stawiają nacisk na aktywności na świeżym powietrzu.

Czytaj: Firmy reagują na nowy trend. Tak się teraz wygrywa walkę o pracownika

Co ciekawe, cena wyjazdu odegra drugoplanową rolę. Najważniejszym czynnikiem będzie jakość wykonywanych usług. Firmy zwrócą uwagę na to, czy hotel jest odpowiednio przygotowany do pandemii, a jego pracownicy respektują restrykcje związane z nową rzeczywistością.

Powrót do tradycji

Pracodawcy chętniej będą organizować wyjazdy integracyjne w miejscach, które oferują lokalną żywność i naturalne smaki. Degustacja chleba, przetworów, czekolad czy ręcznie robionych makaronów, będzie stanowić jeden z elementów wyjazdu integracyjnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wyjazd firmowy w pandemii. Czy warto?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA