PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wiśniowski od 30 lat tylko zwiększa zatrudnienie

W Małopolsce istnieje przedsiębiorstwo, które chwali się ciągłym wzrostem zatrudnienia. Jak się to robi w fabryce okien, ogrodzeń i bram Wiśniowski? Sprawdziliśmy.

Wiśniowski od 30 lat tylko zwiększa zatrudnienie
Jeden z budynków rozległego kompleksu Wiśniowskiego pod Nowym Sączem (woj. małopolskie, Sądecczyzna). (fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Obecnie w zakładzie pracuje blisko 2000 osób.
  • Receptę na stale rosnące zatrudnienie zdradza PulsHR.pl prezes firmy Wiśniowski Krystyna Baran, która przyjmuje do pracy wnuki swoich pracowników.
  • Sam twórca firmy zwierza się natomiast, że choć chciałby, to od kiedy zatrudnia więcej niż pół tysiąca osób, nie może już być z pracownikami tak blisko, jak kiedyś.

1 sierpnia 2019 r. Wiśniowski obchodził swoje 30-lecie. Odwiedziliśmy fabrykę tej znanej w branży budowlanej polskiej firmy. Zatrudniający blisko 2000 osób zakład produkuje na całą Europę. Wdraża w swoje procesy produkcyjne także rozwiązania automatyzacji i robotyzacji. O to, czy i jak takie zmiany wpływają na pracowników, PulsHR.pl zapytał kluczowe osoby tworzące kadrę zarządzającą marki Wiśniowski.

- Wiemy, jak wygląda problem z siłą roboczą - mówi nam Tomasz Długopolski, dyrektor ds. rozwoju technologicznego w firmie Wiśniowski. - W tych realiach robotyzacja jest postrzegana jako szansa na rozwój. Przestała być zagrożeniem. Myślę, że bez robotyzacji wiele firm nie będzie się rozwijać.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nasz rozmówca argumentuje, że zapotrzebowanie na pracowników nie będzie maleć. Rosnąć będzie zapotrzebowanie na produkcję. - Nie zrealizujemy jej, jeśli nie będziemy rozwijać robotyzacji - kończy wypowiedź, akcentując, że robot niebawem będzie pomagał utrzymać pracę ludzi, nie odwrotnie.

Podobnego zdania jest prezes firmy Krystyna Baran.

Prezes firmy Wiśniowski Krystyna Baran (fot. materiały prasowe)
Prezes firmy Wiśniowski Krystyna Baran (fot. materiały prasowe)

Pracuje ona dla Andrzeja Wiśniowskiego już 27 lat. W czasie obchodów 30-lecia w lipcu 2019 r. prezes Baran powiedziała, że przyjmuje do pracy w firmie już wnuki obecnych i byłych pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wiśniowski od 30 lat tylko zwiększa zatrudnienie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • joanna stadnik 2019-08-07 09:00:50

    mieszkacie obok mnie zwróce sie do was jak będzie mnie stać fajna robobota

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA