Ubezpieczenia zdrowotne i grupowe wśród najbardziej pożądanych benefitów

– Na rynku MŚP jest bardzo dużo firm, które w ogóle nie oferują ubezpieczenia. Pracownicy coraz częściej naciskają na swojego pracodawcę, żeby wyszedł z inicjatywą zawarcia tego typu polisy i objęcia pracowników ochroną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ubezpieczenia zdrowotne i grupowe wśród najbardziej pożądanych benefitów

PODZIEL SIĘ


Autor: aw/Newseria

26 kwi 2017 8:25


• Dla co trzeciego pracownika to nie pensja, a pozapłacowe bonusy mają zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zmianie pracy.

• Wśród atrakcyjnych dodatków Polacy wymieniają m.in. ubezpieczenia zdrowotne i grupowe na życie. Blisko połowa pracowników przyznaje jednak, że w ich firmach nie ma możliwości przystąpienia do takiego ubezpieczenia – wynika z badania przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden.

• Problem dotyczy zwłaszcza osób zatrudnionych w małych i średnich firmach oraz pracujących na umowach cywilnoprawnych.

 

Co trzecia osoba wskazuje, że przy wyborze pracodawcy liczą się dla niej pozapłacowe bonusy. To wyjątkowo istotne w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które rzadko oferują benefity tego typu.

– Dla pracowników z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw to nie pensja zasadnicza jest najważniejsza przy wyborze pracodawcy lub też przy decyzji o jego zmianie. Istotne są bliskość miejsca zamieszkania, miła atmosfera w pracy oraz to, że pracodawcy oferują różnego rodzaju dodatkowe benefity pozapłacowe. Wśród nich jako najważniejsze wymieniane są ubezpieczenia zdrowotne oraz ubezpieczenia grupowe na życie zarówno dla pracowników, jak i dla członków ich rodzin – wskazuje Michał Jakubowski, dyrektor Departamentu Klienta Korporacyjnego i Partnerów Zewnętrznych w Nationale-Nederlanden Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie.

 Michał Jakubowski (fot.newseria) Michał Jakubowski (fot.newseria)

Ubezpieczenie pożądanym benefitem, ale dla kogo?

Pozapłacowe elementy wynagrodzenia – takie jak ubezpieczenie na życie – największym powodzeniem cieszą się wśród studentów (90 proc.) i osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych (50 proc.).

Jako atrakcyjne bonusy pozapłacowe wymieniane są ubezpieczenie grupowe na wypadek utraty zdrowia (dla połowy badanych pracowników), ubezpieczenie zdrowotne i grupowe ubezpieczenie na życie (po 40 proc.). Ponad 60 proc. wskazuje, że możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego byłaby dla nich atrakcyjna. Wskazują na to prawie wszyscy zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych i trzy czwarte pracujących na etacie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Qula 2017-04-26 11:52:58

No tak, ubezpieczajcie się, a potem walczcie o swoje prawa! Ja przez pół życia regularnie odkładałam składki i co? I jak uległam poważnemu wypadkowi, to ubezpieczyciel rozłożył ręce. Miałam skomplikowane leczenie, kosztowna rehabilitację, nie mogłam w tym czasie pracować, a jeszcze miałam na głowie sprawę w sądzie, bo weszłam z ubezpieczycielem na drogę sądową. Co prawda sprawę wygrałam, ale nikomu nie życzę takich doświadczeń. Jeśli ktoś ma podobny problem mogę tylko polecić natychmiastowe skierowanie sprawy do sądu, im wcześniej tym lepiej. Ja ze swojej strony mogę polecić kancelarię Solvia z Łodzi.