PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rusza akcja ITwKoronie. Pokaże, jak pracodawcy IT radzą sobie w okresie pandemii

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 26 maj 2020 9:50

We wtorek (26 maja) rusza akcja #ITwKoronie. To projekt employer brandingowy skierowany do specjalistów IT. W ten sposób pracodawcy z branży chcą pokazać pracownikom, że dobrze radzą sobie w czasie pandemii.

Rusza akcja ITwKoronie. Pokaże, jak pracodawcy IT radzą sobie w okresie pandemii
Fot. shutterstock
REKLAMA
  • W dobie pandemii wiele firm musiało ponownie przemyśleć swoje strategie działania. Zmodyfikować lub stworzyć na nowo swoje produkty i usługi. Nie ominęło to także branży IT.
  • Dlatego dziś (26 maja) rusza #ITwKoronie - projekt, pokazujący firmy, które radzą sobie z kryzysem i starają się rozwijać.
  • Dodatkowo partnerzy w ramach akcji #ITwKoronie wesprą działania na rzecz walki z epidemią COVID-19., przekazując 10 tys. zł na ogólnopolską zbiórkę walki z koronawirusem.

#ITwKoronie to projekt skierowany do specjalistów IT, platforma łącząca ich z pracodawcami, którzy radzą sobie w czasie pandemii. W ten sposób ma przyczynić się do szybkiego zagospodarowania ich potencjału. Jak zaznaczają pomysłodawcy, w bezpośrednio przełoży się to także na wsparcie pozostałych sektorów gospodarki w szybszym w powrocie do zdrowia, a w pośrednio przyśpieszy cyfryzację polskiej gospodarki. A to przecież jeden z podstawowych czynników budowy przewagi konkurencyjnej, który szybko przyniesie korzyści po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

Cięcia w budżetach nie omijają żadnej pozycji, w tym wydatków na IT. Te z reguły należą do najwyższych, więc ich redukcja nie powinna nikogo dziwić. Jednak czas pandemii pokazał także, że bez rozwiązań IT my i nasz biznes nie jesteśmy w stanie funkcjonować.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: Rynek IT dojrzewa. Korporacje ustępują miejsca młodym firmom

- #ITwKoronie to miejsce, w którym poznasz firmy, które zbudowały silną markę, zainwestowały w rozwój, a pandemia koronawirusa nie zatrzymała ich pracy, a wręcz przeciwnie. Chcemy pokazać przykłady pracodawców, którzy pomimo kryzysu dobrze radzą sobie w obecnych realiach, a ich zapotrzebowanie na ekspertów IT wzrosło - wyjaśnia Michał Paluch, product owner Bulldogjob.pl, pomysłodawcy akcji.

#ITwKoronie umożliwia więc znalezienie pracy w branży IT w czasach globalnego spowolnienia gospodarczego. - Specjalnie zaprojektowana aplikacja umożliwia to w szybki i wygodny sposób. Taki jest właśnie cel – stworzenie miejsca, w którym pracodawcy i pracownicy będą mogli się spotkać - dodaje Michał Paluch.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza akcja ITwKoronie. Pokaże, jak pracodawcy IT radzą sobie w okresie pandemii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA