PZU, Skanska, Ikea, Lidl i Mars. Oto najbardziej pożądani pracodawcy w Polsce

ING Bank Śląski, PKN Orlen, Deloitte, Facebook i Google to tylko niektóre z grona 71 firm, wyróżnionych w siódmej edycji badania "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" realizowanego przez firmę Antal. Jakie inne marki znalazły się w gronie najlepszych?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PZU, Skanska, Ikea, Lidl i Mars. Oto najbardziej pożądani pracodawcy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

25 kwi 2017 21:05


W corocznym badaniu Antal nie ma propozycji odpowiedzi – w pytaniu o najbardziej pożądanego pracodawcę respondenci mogą wskazać dowolną organizację działającą na polskim rynku. 71 laureatów wybranych głosami ponad 3300 specjalistów i menedżerów ma zatem powody do zadowolenia. Ich marki należą do tzw. top of minds, czyli firm, które przychodzą Polakom na myśl spontanicznie, bez dodatkowych sugestii.

Najlepsi w swoich branżach

Specjaliści i menedżerowie wytypowali najbardziej pożądanych pracodawców w 16 branżach. Na 71 wyróżnionych marek, jedynie 38 to ubiegłoroczni laureaci. 33 pracodawców debiutuje w zestawieniu lub do niego powraca.

W sektorze bankowości wśród laureatów znaleźli się m.in. ING Bank Śląski, PKO BP oraz Citi Bank Handlowy. To do nich należało podium. Z kolei na czwartej pozycji znalazł się Alior Bank oraz Bank zachodni WBK.

Jeśli chodzi o branżę SSC/BPO to tutaj najlepsi okazali się: McKonsey, Credit Suisse oraz Shell.

Ciekawą sytuację obserwujemy w branży doradczej, gdzie wszyscy tegoroczni laureaci odbierali statuetki również w poprzedniej edycji badania Antal.

W energetyce najlepszymi pracodawcami zostali wybrani: PKN Orlen, KGHM oraz PGE.

W branży farmaceutycznej najbardziej pożądanym pracodawcą jest GSK Poland, a w sektorze FMCG - Mars.

W sektorze handlu detalicznego aż 75 proc. wyróżnionych teraz firm debiutuje w zestawieniu lub trafia do niego po okresie nieobecności. Najlepszy wynik osiągnęła Ikea. Natomiast w branży internet, media, e-commerce zwyciężył Facebook.

Specjaliści i menedżerowie z branży IT chcieliby najbardziej pracować w Google. Jeśli chodzi o kancelarie prawne to prym w tym obszarze wiedzie CMS Cameron oraz Dentons.

Havas Worldwide Warsaw to najbardziej pożądany pracodawca w marketingu, reklamie i PR. Natomiast spece od motoryzacji chcieliby pracować w Volkswagenie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.