×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownik o swojej firmie: wiarygodna promocja, budowanie wlasnej marki

Pracownik może być najgorszą reklamą albo najlepszą wizytówką marki. Employee advocacy pozwala wykorzystać zaangażowanie pracowników w promowanie firmy. – Jeżeli o danej firmie mówi pracownik, to jest to osoba bardziej wiarygodna niż np. celebryta, który co kilka dni zmienia promowaną firmę – wyjaśnia prof. Paweł Korzyński z Akademii Leona Koźmińskiego.

Pracownik o swojej firmie: wiarygodna promocja, budowanie wlasnej marki
Employee advocacy pozwala wykorzystać zaangażowanie pracowników w promowanie firmy (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Popularność tego zjawiska (tj. employee advocacy - dop.red.) mocno związana jest z popularyzacją mediów społecznościowych, szczególnie LinkedIn – wyjaśnia prof. Paweł Korzyński z Akademii Leona Koźmińskiego.
  • Decyzja o tym, kto powinien stać się twarzą firmy, nie może być podjęta pochopnie. Przykład idzie z góry. To zarządzający zespołem winien jako pierwszy pokazać się w mediach społecznościowych z przekazem o wartościach i sukcesach firmy.
  • Pokazując naszą prywatną twarz, pokazując, że korzystamy ze sprzętu, który później oferujemy klientom, budujemy naszą wiarygodność. Pokazujemy, że nie jesteśmy przypadkowymi ludźmi, że nie "puszczamy ściemy" – tłumaczy Piotr Wiśniewski.

Z raportu serwisu Hootsuite "Digital 2020 – We Are Social" wynika, że z mediów społecznościowych w naszym kraju aktywnie korzysta 18 milionów osób. To o 6 proc. więcej niż w 2019 roku. Średnio z internetu za pomocą różnych urządzeń korzystamy ponad 6 godzin dziennie, z czego prawie dwie godziny przeznaczamy na media społecznościowe.

Weber Shandwick wylicza, że spośród wszystkich pracowników posiadających przynajmniej jedno konto w serwisie społecznościowym, średnio połowa zamieszcza posty na temat pracodawcy. Idąc dalej – z raportu Social Media Employee Advocacy: Tapping Into the Power of an Engaged Workforce wynika, że 56 proc. pracowników wierzy w swoją firmę i chce ją promować.

Polubcie swojego prezesa

Jest zatem baza zaangażowania pracowników. Sposoby jej wykorzystania także. Employee advocacy choć jest zjawiskiem dopiero raczkującym w naszym kraju, to już zauważanym przez firmy zarówno te duże, jak i te mniejsze.

– Myślę, że popularność tego zjawiska mocno związana jest z popularyzacją mediów społecznościowych, szczególnie LinkedIn. Ta platforma w Polsce popularność zdobyła później niż na świecie. My mieliśmy swój lokalny GoldenLine, gdzie funkcjonalności było mniej niż na LinkedIn. Ten w ostatnim czasie też przeszedł sporą transformację, przejmując niektóre funkcjonalności z Facebooka – wyjaśnia prof. Paweł Korzyński, kierownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi Akademii Leona Koźmińskiego.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownik o swojej firmie: wiarygodna promocja, budowanie wlasnej marki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA