Widzowie telewizji zobaczą kolejne odsłony przygód energetyków spółki Tauron. 7 września na telewizyjny ekran wraca serial „Elektryczni”.

- W drugim sezonie "Elektrycznych" po raz kolejny zobaczymy energetyków Grupy Tauron w spektakularnych akcjach - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes firmy. - Dzięki nim miliony Polaków mogą się czuć bezpiecznie, mając energię elektryczną. Serial przedstawia historie naszych pracowników odpowiedzialnych za wytworzenie i dostarczenie do naszych domów energii w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.
Podobnie jak w pierwszej serii, w „Elektrycznych 2” widzowie będą śledzić pracę elektromonterów i energetyków. Tym razem realizatorzy serii śledzą ich poczynania w Szczawnicy, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach, Gliwicach i Jaworznie.
Czytaj też: Bleisure. To nowe słowo w podróżach służbowych. Wiemy, co znaczy
- Nasza praca to w pewnym sensie służba, wymagająca specjalistycznej wiedzy, odwagi i poświęcenia - mówi Tomasz Walkowski, jeden z głównych bohaterów serialu. - Ale to także zajęcie niezwykle ciekawe i przynoszące ogromną satysfakcję. Każdego dnia mierzymy się z nieprzewidywalnymi sytuacjami i w naszej pracy nie ma miejsca na rutynę. Liczy się praca zespołowa i zaufanie do współpracowników - dodaje.
Serial uczy
Struktura każdego odcinka pozwala także na ukazanie relacji „uczeń-mistrz”.
Ujęcia z „lotu ptaka” i wykorzystanie kamer sportowych pozwalają oglądającym poczuć emocje i energię wydarzeń, w których uczestniczą bohaterowie. Towarzyszące akcji animacje pozwalają z kolei lepiej poznać i zrozumieć specyfikę konstrukcji oraz działania pojawiającej się na ekranie infrastruktury.

Już pierwsza seria przygód "Elektrycznych" stawiała sobie za cel nie tylko przybliżyć kulisy codziennej pracy energetyków, ale i uczyć. Serial ma zachęcać do związania się z tym zawodem i pomóc w zmniejszeniu luki pokoleniowej na polskim rynku energetyki.
Energetycy nie są pierwszym zawodem, który został bohaterem serialu. Pracy i życiu górników z trzech kopalni: węgla kamiennego JSW „Ruch Borynia” i „Budryk” na Górnym Śląsku, Kopalni Soli „Kłodawa” i kopalni miedzi KGHM w Lubinie został poświęcony serial dokumentalny "Górnicy PL".
Filmowcy towarzyszyli górnikom podczas ich prawdziwej pracy, nierzadko na głębokości niemal kilometra.


KOMENTARZE (0)