PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy Poczty Polskiej będą uczyć się posługiwania bronią

  • Autor: PAP/KO
  • 8 sie 2022 16:21

Poczta Polska uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. „Powitanie z bronią”. Pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń. Będą zdobywać umiejętności posługiwania się bronią - poinformowała w poniedziałek Poczta Polska.

Pracownicy Poczty Polskiej będą uczyć się posługiwania bronią
Uczestnicy szkoleń zapoznają się m.in. z zasadami bezpieczeństwa posługiwania się bronią oraz spróbują własnych sił na strzelnicy (fot. pxhere)
REKLAMA
  • Uczestniczyć w programie mogą wszyscy zatrudnieni w Poczcie - od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji.
  • W ramach "Powitania z bronią" chętni pocztowcy odbędą zajęcia teoretyczne i praktyczne w łącznym wymiarze czterech godzin.
  • Z uwagi na ogromne zainteresowanie programem oraz liczbę zgłoszeń, przekraczającą dostępne miejsca, Poczta nie wyklucza uruchomienia drugiej edycji inicjatywy.

Poczta Polska poinformowała w poniedziałek, że uruchomiła w lipcu br. program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników pt. "Powitanie z bronią".

Zaznaczono, że w kilku pierwszych dniach trwania akcji, "pracownicy poczty wysłali ponad 1000 zgłoszeń i tym samym wyczerpali pulę miejsc przewidzianą na I edycję +Powitania z bronią+" - podkreślono w komunikacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Kolejni ochotnicy rozpoczęli szkolenie WOT

Poczta Polska wyjaśniła, że akcja "Powitanie z bronią" skierowana jest do pocztowców, którzy chcieliby zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie posługiwania się bronią.

"Uczestniczyć w programie mogą wszyscy zatrudnieni w Poczcie - od listonoszy, po przedstawicieli obsługi klienta czy administracji, z wyłączeniem pracowników ochrony oraz tych, którzy już mają pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub mają doświadczenie strzeleckie. Pocztowcy mogli dołączyć do programu od 11 lipca br. W I edycji szkolenia weźmie udział 1000 pracowników" - zaznaczono.

Poczta Polska ramię w ramię z WOT

"Ogromne zainteresowanie programem +Powitania z bronią+ wśród pracowników poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy. Jesteśmy firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej" - podkreślił prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy Poczty Polskiej będą uczyć się posługiwania bronią

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA