PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy dostaną dwie godziny wolnego

  • jk
  • 20 wrz 2022 12:17

Polska kampania wellbeing „Dwie godziny dla rodziny/dla człowieka” (#2h4family/4human) jest celebrowana w co trzecim państwie na świecie. Zaangażowały się już firmy z 59 krajów.

Pracownicy dostaną dwie godziny wolnego
Elementem „Dwóch godzin dla rodziny/człowieka” jest symboliczne skrócenie czasu pracy o dwie godziny w okolicach 15 maja, czyli Międzynarodowego Dnia Rodzin (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Akcja zainicjowana w Polsce w 2012 roku, dziś przerodziła się w globalny ruch „Dwie godziny dla rodziny/dla człowieka”. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Instytut Humanites. 
  • Firmy angażujące się w akcję dostrzegają wagę mądrego łączenia, integrowania ról zawodowych i prywatnych.
  • Elementem „Dwóch godzin dla rodziny/człowieka” jest symboliczne skrócenie czasu pracy o dwie godziny w okolicach 15 maja, czyli Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Biznes mierzy się nadal ze skutkami zmian na rynku pracy wynikających z ostatnich ogólnoświatowych wydarzeń społeczno-gospodarczych. Ale to problemy kadrowe stają się największym wyzwaniem dla pracodawców na całym świece. Rynek pracy doświadcza fali „wielkiej rezygnacji” (według Instytutu Gallupa). Z kolei blisko 80 proc. osób pracujących w toksycznych środowiskach pracy rozważa odejście z firmy (według raportu Humanites - “Well Working 2022”). Ciągle też bardzo nisko oceniany jest kluczowy obszar, czyli jakość przywództwa w firmach. Tylko 20 proc. pracowników widzi w swoich przełożonych model do naśladowania.

Czytaj też: Wellbeing manager w firmie. Świadome działanie czy nowy trend?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przekłada się to na zdolności kognitywne, poziom absencji, koszty opieki zdrowotnej oraz spadek motywacji i zaangażowania w pracę oraz życie rodzinne i społeczne pracowników. W 2020 r. według danych ZUS o 21,3 proc. wzrosła liczba zaświadczeń wystawionych z powodu depresji.

Tymczasem o sukcesie firmy, jej innowacyjności i konkurencyjności w pierwszej kolejności decyduje zaangażowanie i kreatywność jej pracowników. Motywacja wewnętrzna jest o 54 proc. wyższa wśród osób o wysokim poziomie dobrostanu w pracy. To ważne, bo to właśnie wewnętrzna motywacja jest związana z celem i chęcią osiągnięcia dobrych rezultatów poprzez zdobywanie doświadczenia i rozwój osobisty.

“Dwie godziny dla rodziny. Dwie godziny dla człowieka”

Odpowiedzią na te problemy ma być akcja zainicjowana w Polsce w 2012 roku, która dziś przerodziła się w globalny ruch „Dwie godziny dla rodziny/dla człowieka”. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Instytut Humanites.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy dostaną dwie godziny wolnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • XD 2022-09-20 18:15:13

    Nic ci po tym jak i tak musisz wyrobić 20 darmowych nadgodzin.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA