PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pracodawcy Roku 2018 wybrani. Studenci wskazali, gdzie chcą pracować

Organizacja studencka AIESEC po raz dwudziesty siódmy zorganizowała plebiscyt Pracodawca Roku 2018. Liderem zakończonej edycji było Google, na podium znalazły się też EY i Deloitte.

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 5 cze 2019 11:15
Pracodawcy Roku 2018 wybrani. Studenci wskazali, gdzie chcą pracować
Każdy student biorący udział w badaniu mógł wybrać maksymalnie trzy firmy zasługujące na miano Pracodawcy Roku 2018 przyporządkowując im trzy kolejne miejsca. (fot. JMP/materiały prasowe)
REKLAMA
  • Lider, jakim w 2018 roku okazał się Google, po raz drugi zdobył pierwsze miejsce.
  • Jako kluczowe czynniki decydujące o wskazaniu firm jako top pracodawców na polskim rynku studenci wskazali: aktywność na rynku, popularność, wysokość zarobków, zgodność branży z ich zainteresowaniami.

 

AIESEC to organizacja powstała globalnie w 1948 r. Według przedstawicieli państw członkowskich AIESEC, świat potrzebował liderów. Organizacja stawia sobie za cel szukanie właśnie takich osób wśród młodych, w tym studentów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach swojej działalności, rokrocznie pyta studenci III roku studiów licencjackich, a także IV i V roku studiów magisterskich kierunków ekonomiczno-biznesowych o firmy, w jakich ci chcieliby pracować. Tak rodzi się lista Pracodawca Roku.

Każdy student biorący udział w badaniu mógł wybrać maksymalnie trzy firmy zasługujące na miano Pracodawcy Roku 2018 przyporządkowując im trzy kolejne miejsca. W trakcie analizy wyników każdej firmie wskazanej na 1 miejscu przypisano 3 punkty, firmie wskazanej na drugim miejscu przypisano 2 punkty, a firmie wskazanej na trzecim miejscu przypisano 1 punkt.

Czytaj też: Coraz więcej firm dba o work-life balance pracowników

W przypadku pozycji ex aequo uwzględniono liczbę zgłoszeń danego pracodawcy na pierwszym miejscu w celu zróżnicowania wyników. Uszeregowanie wszystkich punktów zebranych przez każdą firmę w kolejności od liczby największej do najmniejszej pozwoliło na stworzenie rankingu firm od pozycji nr 1 (zwycięzcy) do pozycji nr 50.

Wyniki zostały porównane z rankingiem zeszłorocznym. I tak, liderem wśród firm, które wybierają studenci pozostał Google, za nim znalazły się: EY, Deloitte, PwC, Jeronimo Martins (właściciel sieci sklepów Biedronka), dalej McDonalds, Lidl, IKEA, ABB i w końcu State Street.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawcy Roku 2018 wybrani. Studenci wskazali, gdzie chcą pracować

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA