×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Pracodawca z wyboru". Sześć wielkich marek, które robią to dobrze

Jak Intel, General Electric, Heineken, Spotify i McDonald's pozyskują pracowników? Employer branding w ujęciu gigantów.

"Pracodawca z wyboru". Sześć wielkich marek, które robią to dobrze
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W komunikacyjnym świecie, który coraz mocniej przyspiesza, employer branding musi, bardziej niż kiedykolwiek, celować ze swoją komunikacją.

• Prezentujemy zestaw sześciu kampanii i sytuacji, w których wielkie przedsiębiorstwa trafiły w dziesiątkę.

 

Employer branding ma to do siebie, że musi wyrastać z dobrego, przemyślanego pomysłu na komunikację całego przedsiębiorstwa. Jednak sprawienie, by pracownicy sami przyszli do firmy jest trudne. Warto więc przyglądać się wielkim. Oto dziesięć przykładów kampanii z zakresu employer brandingu mogące posłużyć za inspirację, a które przeprowadziły wielkie, światowe marki.

Po pierwsze jednak należy zdać sobie sprawę z dynamiki komunikacji w jakiej się obracamy. Jest bowiem ona kluczem do poprawnego zaplanowania całej strategii rekrutacyjnego działania.

Nowe narzędzie w rękach rekruterów

XIX i XX wiek to potężna akceleracja ludzkiej myśli technicznej, którą obrazują takie wynalazki jak: kolej, samochód czy też - bardziej pomocne w sektorze pozyskiwania pracowników - telefon komórkowy, internet i algorytm wyszukiwania Google.

Czytaj też: Content marketing wkracza do świata HR

- Każdego miesiąca praktycznie widzimy nowe sposoby komunikacji i są one dla nas, jako dla marketingowców, HR-owców ważne - podkreśla Karl-Johan Hasselstrom z Universum, szwedzkiej agencji doradczej zajmującej się employer brandingiem. Podkreśla on, że w XXI wieku ta akceleracja nie zwolni. Więcej - dała nowe narzędzie walczącym o pracownika: media społecznościowe i ich zdolność do precyzyjnego kierowania komunikacji.

Kampanie opisane poniżej są dobrane pod kątem łączenia przekazu do pracowników, o pracownikach, z głównym celem przedsiębiorstwa - sprzedażą lub misją.

General Electric (GE)

W kampanii filmowej sprzed kilku lat GE oparło swój przekaz o historię młodego człowieka, który chce pracować przy programowaniu maszyn. GE to konglomerat działający między innymi w branżach produkcji maszyn i sprzętu dla przemysłu energetycznego i wydobywczego.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Pracodawca z wyboru". Sześć wielkich marek, które robią to dobrze

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA