Agencja rekrutacyjna Jobhouse po raz drugi postara się odpowiedzieć na pytanie, czy praca daje szczęście. W poprzedniej edycji badania Polacy ocenili poziom szczęścia w pracy na 6 w 10-stopniowej skali. Jak będzie tym razem?
- Autor:KDS
- •10 wrz 2018 22:10

- Agencja rekrutacyjna Jobhouse ruszyła z drugą edycją badania ,,Szczęście w pracy Polaków”.
- W ten sposób chce się dowiedzieć, czy Polacy są zadowoleni ze swojej sytuacji zawodowej i jakie czynniki sprawiają, że praca przynosi im satysfakcję.
- Osoby, które zdecydują się wziąć udział w ankiecie odpowiedzą m.in. na pytanie o to, co ich zdaniem pomaga w byciu szczęśliwym w pracy.
Eksperci z Jobhouse sprawdzą, czy miniony rok zmienił nasze poczucie satysfakcji zawodowej. Co jeszcze powinno się zmienić, by pracowało nam się lepiej?
- Jestem głęboko przekonana, iż osoba, która jest szczęśliwa w pracy, ma także większe szanse na zadowolenie z życia w ogóle. Przygotowaliśmy badanie „Szczęście Polaków w pracy”, by skłonić pracowników do zastanowienia się, czy aktualne miejsce pracy daje im poczucie spełnienia i satysfakcji - mówi Natalia Bogdan, prezes Jobhouse.

Jak wskazuje Bogdan, w czasie, kiedy rynek pracownika w wielu branżach jest sporym wyzwaniem, wiedza o tym, co warto poprawić, by pracownik czuł się bardziej zadowolony w miejscu pracy, może okazać się bezcenną.
- Firmy szukają sposobów, by przyciągnąć talenty i zbudować zespół lojalnych pracowników. Pracodawcy rywalizują wysokością wynagrodzenia, benefitami, a także korzyściami pozafinansowymi. Jednak jak pokazują badania 1. edycji „Szczęście Polaków w pracy”, poza dobrym wynagrodzeniem (88 proc.), dla pracowników bardzo ważne są również dobre relacje ze współpracownikami (84 proc.) i możliwości rozwoju (81 proc.) - wskazują eksperci z agencji rekrutacyjnej. Równie ważna jest dla nich również równowaga pomiędzy czasem prywatnym i pracą – aż 80 proc. osób biorących udział w badaniu uznała ten czynnik za mający duży wpływ na zadowolenie z pracy.
- Mam nadzieję, że wyniki badania sprawią, iż pracodawcy zaczną zastanawiać się, na ile szczęśliwi w pracy są ich pracownicy. Szczęśliwi pracownicy są zdecydowanie mniej skłonni rozważać odejście do innego pracodawcy, warto zadbać o ich poczucie szczęścia - mówiła przy okazji publikowania zeszłorocznych wyników badania Marta Pawlak-Dobrzańska z Great Digital, odpowiedzialna za przygotowanie go.


KOMENTARZE (2)