Polacy nie przywiązują wagi do nazwy stanowisk

Polacy chętnie zgodzą się przejść na niższe stanowisko, gdyż od „tytułu” ważniejsza dla nich jest perspektywa rozwoju zawodowego oraz zdobycie nowych umiejętności.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy nie przywiązują wagi do nazwy stanowisk

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

7 cze 2018 17:55


  • Dla Polaków priorytetową wartością w pracy jest rozwój zawodowy. W efekcie mniej ważne są dla nas tytuły i stanowiska.
  • Mniejsze znaczenie do nazwy stanowiska przywiązują mężczyźni niż kobiety.
  • W tej kwestii nieco bardziej kompromisowi są młodsi wiekiem pracownicy.  

    Jak wynika z badania Confidence Index przygotowywanego przez firmę rekrutacyjną Michael Page, aż 7 na 10 badanych jest w stanie zaakceptować ofertę na niższe stanowisko, gdyż w nowym miejscu zatrudnienia ważniejsza dla kandydatów jest perspektywa rozwoju zawodowego (39,1 proc.) oraz zdobycie nowych umiejętności (61,1 proc.).

Co ciekawe, elastyczne podejście do tej kwestii mają również przedstawiciele kadry managerskiej i dyrektorskiej - takie warunki zaakceptowałoby ponad 62 proc. z nich. Mniejsze znaczenie do nazwy stanowiska przywiązują mężczyźni (71,1 proc.) niż kobiety (68,3 proc.). Pod względem wieku, w tej kwestii nieco bardziej kompromisowi są młodsi wiekiem pracownicy.

Wśród kandydatów między 18 a 29 rokiem życia ponad 77 proc. nie przeszkadzałoby ewentualne niższe stanowisko. Wśród osób między 30 a 49 lat, zgodziłoby się na to już niecałe 69 proc., a wśród najstarszych pracowników (powyżej 50 lat) odsetek osób akceptujących takie warunki spadł do 59,7 proc.

Brak dużego przywiązywania do tytułów i stanowisk może wynikać z faktu, że dla Polaków priorytetową wartością w pracy jest rozwój zawodowy.

Jak wynika z badania Michael Page, aspekt ten może nakłonić do zmiany pracy niemal 40 proc. ankietowanych. Jeszcze więcej, bo 61 proc. badanych zmieniłoby pracodawcę, jeśli w innym miejscu miałoby szansę nauczyć się nowych umiejętności. Czynnikiem wymienianym przez badanych jest także chęć wyższych zarobków, na co wskazało 43 proc. respondentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.