PARTNERZY PORTALU

Owocowy piątek to przeszłość. Pandemia weryfikuje rynek benefitów

Dawniej (czytaj - kilka miesięcy temu) pracowników kuszono owocowymi piątkami, pokojami gier czy możliwością pracy zdalnej dwa razy w miesiącu. Pandemia koronawirusa mocno zamieszała w wielu firmach. Dziś mniej zależy nam na owocach, bardziej na większej decyzyjności co do miejsca i sposobu pracy.

Owocowy piątek to przeszłość. Pandemia weryfikuje rynek benefitów
Ostatnie miesiące zmieniły stosunek pracowników do oferowanych benefitów (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Ostatnie miesiące zmieniły stosunek pracowników do oferowanych benefitów, co wymusiło na pracodawcach wprowadzenie nowych rozwiązań.
  • Jak wynika z raportu Activy "Przyszłość wellbeingu i benefitów pracowniczych - nowe porządki", niespełna 74 proc. pracowników uważa, że najważniejsze w obecnym pakiecie benefitowym powinno być elastyczne podejście do miejsca i czasu wykonywania pracy.
  • Powoli na polski rynek wkraczają także programy pożyczkowe, dodatkowe dni płatnego urlopu czy dofinansowania studiów wyższych i podyplomowych.

- Rynek benefitów zmienia się, ale motorem tych zmian w mniejszym stopniu są ograniczenia finansowe, a bardziej formowanie się nowych potrzeb klientów oraz dynamika aktualnej sytuacji - tak nową rzeczywistość benefitów w rozmowie z PulsemHR komentuje Emilia Rogalewicz, członek zarządu Benefit Systems. 

Ostatnie miesiące mocno zmieniły rzeczywistość w wielu firmach. Wiosenny lockdown oraz obowiązujące do tej pory obostrzenia sanitarne wpłynęły na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Dziś w firmach nie ma wspólnych śniadań, owocowych czy kawowych dni, zupełnie inną formę przybrały imprezy integracyjne.

Zamiast owoców elastyczność

Ostatnie miesiące zmieniły stosunek pracowników do oferowanych benefitów, co wymusiło na pracodawcach wprowadzenie nowych rozwiązań. Jak wynika z raportu Activy "Przyszłość wellbeingu i benefitów pracowniczych - nowe porządki", niespełna 74 proc. pracowników uważa, że najważniejsze w obecnym pakiecie benefitowym powinno być elastyczne podejście do miejsca i czasu wykonywania pracy. Priorytetowe stało się także oferowanie przez pracodawcę pakietu medycznego – wskazuje na to 73,3 proc. badanych.

Raport Activy
Raport Activy
- Pandemia COVID-19 bezpowrotnie zmieniła miejsca pracy, zwracając uwagę organizacji na aspekty wcześniej niedoceniane lub pomijane. Na naszych oczach modyfikowane są styl pracy, organizacja biur, wygląd i wykorzystanie przestrzeni wspólnych. Sfery prywatna i zawodowa przenikają się, jak nigdy dotąd, a pracodawcy na niespotykaną wcześniej skalę dostrzegają, w jakim stopniu zdrowie, dobre samopoczucie i satysfakcja pracownika przekładają się na rezultaty biznesowe. Zmieniające się potrzeby pracowników i pracodawców oznaczają, że dotychczasowa paleta rozwiązań i świadczeń oferowanych zatrudnionym także musi się zmienić - wyjaśnia Magdalena Pancewicz, jedna z ekspertek, komentująca wyniki raportu. 
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Owocowy piątek to przeszłość. Pandemia weryfikuje rynek benefitów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • lukass 2020-11-30 23:02:01

    W zasadzie to jest kilka ciekawych opcji, ale np. u nas (w Orange) już jakiś czas temu została wdrożona oferta pakietów weterynaryjnych dla zwierzolubów ;))

  • L 2020-10-28 09:51:04

    Teraz owocowe piątki zamieniły się na Lunching w czasie pracy z dostawą do domu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA