×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Google i Microsoft na czele najnowszego rankingu Universum Poland

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 18 cze 2020 20:00

Dwie międzynarodowe korporacje technologiczne, Google i Microsoft, zostały wybrane przez studentów jako najlepsze miejsca pracy w Polsce (znalazły się w 6 z 7 kategorii rankingu Universum Most Attractive Employers Poland).

Google i Microsoft na czele najnowszego rankingu Universum Poland
Microsoft i Google to dwie firmy, w których polscy studenci najbardziej chcieliby pracować (fot. Efes Kitap z Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Badanie Universum Talent Survey przeprowadzane przez Universum Global to największe tego rodzaju badanie na świecie, w którym biorą udział studenci z ponad 60 krajów.
  • W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 16 000 polskich studentów z 71 uczelni wyższych i 112 kierunków studiów.
  • Na podstawie ich głosów zostały stworzone rankingi Universum Most Attractive Employers Poland w siedmiu kategoriach: biznes, inżynieria, informatyka, nauki medyczne, nauki ścisłe, nauki humanistyczne oraz prawne.

Autorzy badania zapytali, co przyciąga uwagę kandydatów i sprawia, że uznają pracodawcę za atrakcyjnego. Najważniejszymi atrybutami marki pracodawcy dla studentów kierunków biznesowych, inżynieryjnych i IT są dobre zarobki w przyszłości i dobre perspektywy kariery. Następne w kolejności dla studentów kierunków biznesowych i przyszłych inżynierów są: szacunek dla pracowników, bezpieczeństwo zatrudnienia oraz szkolenia i rozwój. Studenci kierunków informatycznych wymieniają: szkolenia i rozwój, szacunek dla pracownika i przyjazne środowisko pracy.

Anna Macnar, CEO HRM Institute, partner Universum w Polsce, zwraca uwagę na to, że szacunek dla pracowników wkradł się do ścisłej czołówki najważniejszych atrybutów marki pracodawcy dość niedawno, ale wydaje się, że zagości tam na dłużej. Kandydaci chcą mieć pewność, że pracodawca będzie dbał o swoich ludzi i ich szanował, niezależnie od ich poglądów.

Jak dodaje, tylko pozornie może się wydawać, że w porównaniu do ubiegłego roku zmiany w preferencjach studentów nie są bardzo duże, bo Top 5 najważniejszych atrybutów pracodawców kształtował się w 2019 r. podobnie. Warto jednak zwrócić uwagę na atrybuty, które zyskały najwięcej punktów procentowych w porównaniu do ubiegłego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Google i Microsoft na czele najnowszego rankingu Universum Poland

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA