Magazyn Forbes opublikował pierwszy ranking "300 Najlepszych Polskich Pracodawców". Czym zestawienie różni się od publikowanych wcześniej w naszym kraju? O tym kto jest najlepszym pracodawcą decydowali sami pracownicy.

- Na podstawie blisko 160 tysięcy opinii zidentyfikowano kluczowe czynniki wpływające na sukces podmiotów, które znalazły się w zestawieniu.
- Pod uwagę wzięto działalność pracodawców w 7 obszarach obejmujących: wizerunek i wzrost; rozwój i perspektywy; relacje między pracownikami i zarządzanie; płaca; warunki pracy i sprzęt; zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.
- Badanie trwało od września do października 2020 roku.
Listę 300 Najlepszych Polskich Pracodawców opracowano na podstawie kwestionariusza udostępnionego w ramach internetowych paneli badawczych oraz na stronie forbes.pl. Jak podaje magazyn, „ankietę wypełniło łącznie ponad 10 tysięcy pracowników. Badanie trwało od września do października 2020 roku, a jego podstawą była sporządzona przez zespół Statisty lista ok. 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników.”
Na podstawie blisko 160 tysięcy opinii zidentyfikowano kluczowe czynniki wpływające na sukces podmiotów, które znalazły się w zestawieniu. Pod uwagę wzięto działalność pracodawców w 7 obszarach obejmujących wizerunek i wzrost; rozwój i perspektywy; relacje między pracownikami i zarządzanie; płaca; warunki pracy i sprzęt; zrównoważony rozwój oraz obciążenie pracą.
W ocenie brano ponadto m.in. gotowość pracowników do polecania swojego pracodawcy oraz gotowość pracowników do polecenia innych pracodawców z branży, w której respondenci aktualnie byli zatrudnieni.
Firmy podzielono ze względu na branże, stąd w rankingu ujęto m.in. uczelnie wyższe. W kategorii "szkolnictwo i badania naukowe" najwięcej punktów zdobył Uniwersytet Warszawski (78,07). Drugie miejsce zajął Uniwersytet Gdański (77,56). Trzecie miejsce ex aequo zajął Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (75,69).


Słowa kluczowe
- employer branding
- praca
- pensje
- płace
- wynagrodzenia
- work-life balance
- zrównoważony rozwój
- warunki pracy
KOMENTARZE (0)