PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nie tylko pensja. Oto, co w 2020 roku przyciągnie kandydatów do pracy

Szkolenia i rozwój, benefity i wynagrodzenie, większa elastyczność zatrudnienia, atmosfera w miejscu pracy. Co w 2020 r. będzie największym wabikiem dla kandydatów? Na to pytanie odpowiadają m.in. Magdalena Wyrzykowska-Glezner (PGE Energia Ciepła), Piotr Dziwok (ShellPolska, ABSL), Magdalena Zagrodnik (Amazon), Grzegorz Lamot (Globetek), Vera Cubranic Bocak (British American Tobacco).

- Oczekiwania osób zatrudnionych oczywiście różnią się w zależności od zajmowanego stanowiska. Dla pracowników centrów logistycznych ważne jest przede wszystkim wynagrodzenie. Dlatego Amazon co roku realizuje lokalny przegląd pensji. Weryfikujemy wynagrodzenia i benefity na podobnych stanowiskach w branży w każdym regionie, w którym działamy. Dzięki temu wiemy, że nasza oferta jest zawsze konkurencyjna.

Dzisiaj przykładowo pracownik poziomu początkowego, od którego nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia zawodowego, otrzyma na starcie od 20 zł brutto za godzinę, dodatkowo miesięczną premię do 15 proc., prywatną opiekę zdrowotną, ubezpieczenie na życie, obiad za 1 zł, darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach i wiele możliwości rozwoju zawodowego. W tym program Postaw na Swój Rozwój, w ramach którego osoby zatrudnione ponad rok mogą otrzymać dofinansowanie na kurs zawodowy. Kwota może wynieść nawet do 26 tys. zł w ciągu 4 lat, a od pracownika nie wymagamy podpisania umowy lojalnościowej.

Specjaliści cenią natomiast work-life balance, odpowiadający im styl zarządzania oraz elastyczność godzin pracy. Tak zwany home office, czyli możliwość wykonywania obowiązków z domu, jest przez nich bardzo pożądaną opcją – mówi Magdalena Zagrodnik, HR menedżer w Amazonie. (Fot. mat. pras.)

REKLAMA

    

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie tylko pensja. Oto, co w 2020 roku przyciągnie kandydatów do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA