PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Miejsce pracy millenialsa to wyzwanie architektoniczne

Każde pokolenie chce pracować w dogodnych warunkach. W przypadku millenialsów to open space, który pozwala myśleć i komunikować się bez większych przeszkód. Branża budowlana musi sprostać takim standardom.

  • Autor: GP
  • 24 maj 2017 16:30
Miejsce pracy millenialsa to wyzwanie architektoniczne
Typowe biurko i komputer nie wystarczą, by dobrze pracował ktoś z pokolenia millenialsów. Za wzrostem oczekiwań musi iść także architektura i design przestrzeni do pracy. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• Dlatego coraz częściej zamiast podziału na biura, konkretne miejsca do pracy w architekturze pojawia się otwarta przestrzeń.

• Millennialsi oczekują też więcej relaksu w pracy. Do tego dochodzi potrzeba dziennego światła i np. potrzeba aktywność fizycznej w miejscu pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osoby w wieku 18 do 34 lat (już zwyczajowo nazywane millenialsami), są wyzwaniem nie tylko dla rynku pracy, ale także dla deweloperów i firm projektujących biura. Millenials bowiem oczekuje od swojego miejsca pracy czegoś więcej niż biurka i ciasnego pokoju.

Rośnie wpływ tego pokolenia na kształt pomieszczeń, w których pracują. Tradycyjne zamknięte biura lub popularne boksy, rodem z amerykańskiej korporacji, potrafią skutecznie zniechęcić do pracy dzisiejszego dwudziesto lub trzydziestolatka.

Open space

Open space - takiego podejścia do miejsca pracy oczekują dzisiaj najmłodsi na rynku pracy. Nie chcą, by tworzone były sztuczne bariery. Nowa funkcja przestrzeni staje się więc wyzwaniem, nie tylko dla pracodawców, którzy muszą sprostać rosnącym oczekiwaniom pracownika, ale także firm deweloperskich, które projektują i budują biura.  

Z biur będą znikać wszelkie bariery, które ograniczają komunikację, a co za tym idzie kreatywność. Możemy zapomnieć o ścianach, boksach, narożnych biurach prezesa, źródło: materiały prasowe
Z biur będą znikać wszelkie bariery, które ograniczają komunikację, a co za tym idzie kreatywność. Możemy zapomnieć o ścianach, boksach, narożnych biurach prezesa, źródło: materiały prasowe

- Dziś niemal w każdym projekcie deweloperskim bierze się pod uwagę oczekiwania millenialsów dotyczące kształtu przestrzeni - mówi Michał Dobrowolski, dyrektor firmy deweloperskiej Brema z Katowic. - Pracownik ten zmienia cały rynek biur, skłania przy tym do poszukiwania nowych rozwiązań projektowych, które dają firmom możliwość bardzo elastycznej aranżacji biur.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miejsce pracy millenialsa to wyzwanie architektoniczne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA