PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

„Mama pracuje” w Tauronie i ma swój specjalny program

Tauron poinformował w czerwcu, że z programu skierowanego do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie korzysta coraz więcej kobiet. Te, które przystąpiły do programu mogą m.in. pracować w domu lub skorzystać z indywidualnego rozkładu godzin pracy.

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 6 cze 2019 13:31
„Mama pracuje” w Tauronie i ma swój specjalny program
Celem programu „Mama pracuje” jest zwiększenie komfortu pracy przyszłych i obecnych mam zatrudnionych w spółkach grupy Tauron. (fot. materiały prasowe)
REKLAMA
  • Skorzystać z pomysłu „Mama pracuje” w Tauronie mogą kobiety zatrudnione w firmie, których dzieci nie ukończyły szóstego roku życia oraz kobiety w ciąży.
  • Panie przystępujące do programu mają możliwość podjęcia obowiązków służbowych poza miejscem zatrudnienia w ramach telepracy, czy też skorzystania z indywidualnego rozkładu czasu pracy w zależności od charakteru zadań realizowanych na danym stanowisku.

Te przebywające jeszcze na urlopie rodzicielskim bądź wychowawczym będą otrzymywały newsletter zawierający informacje z życia firmy, pozwalający im zachować kontakt z miejscem pracy.

- Jestem mamą dwóch chłopców: pięcioletniego Adasia i rocznego Jasia, jestem też pracownicą Tauron Dystrybucja - mówi Martyna Piotrowska. Pracuje w wydziale inwestycji gliwickiego oddziału koncernu energetycznego. Stwierdza w wypowiedzi dla mediów, że połączenie dwóch ról życiowych bywa trudne, wymaga samodyscypliny i dobrej organizacji, więc "dla każdej mamy mile widziane i cenne jest każde wsparcie".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zgłosiłam się do programu, korzystam z możliwości telepracy i jest to dla mnie duża pomoc w codziennym życiu - dodaje

Czytaj też: Ciąża i dzieci coraz mniej przeszkadzają w karierze pań

Celem programu „Mama pracuje” jest zwiększenie komfortu pracy przyszłych i obecnych mam. Program ma zwiększyć liczbę kobiet wracających do pracy po urodzeniu dziecka, pozwalając na bardziej elastyczne dostosowanie czasu pracy do ich potrzeb. Ma także sprawić, aby pracownice nie traciły kontaktu z organizacją w trakcie nieobecności spowodowanej urlopem macierzyńskim czy wychowawczym.

Spółki grupy energetycznej wspierały także pracujących rodziców w trudnej sytuacji podczas strajku nauczycieli. Przypomnijmy, że ten toczył się od kwietnia do maja w Polsce. Był częścią sporu środowiska nauczycielskiego z rządem i Ministerstwem Edukacji. Tauron podkreśla, że wówczas umożliwiał pracownikom przyjście do pracy z dziećmi, organizując pokoje zabaw, wraz z opieką w godzinach pracy rodziców.

Spółka chwali się także, że od kilku lat sukcesywnie wdraża koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą, a życiem prywatnym a pomysł „Mama pracuje” realizuje już od trzech lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: „Mama pracuje” w Tauronie i ma swój specjalny program

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA