×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

LPP pierwszą polską firmą, która przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego

LPP jako pierwsza polska firma przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego w zakresie zarządzania plastikiem - New Plastics Economy Global Commitment.

LPP pierwszą polską firmą, która przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

To międzynarodowe porozumienie zainicjowane przez fundację Ellen MacArthur we współpracy z ONZ, którego celem jest całkowita eliminacja plastikowych odpadów niepodlegających obiegowi zamkniętemu. Polski producent odzieży zobowiązał się do roku 2025 do wykorzystywania plastikowych opakowań spełniających jedno z kryteriów: w 100% nadających się do ponownego użycia, poddających się recyklingowi lub kompostowaniu.

- Jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać, że pojęcie ekologicznej mody jest zarezerwowane dla niszowych marek. Dziś jesteśmy przekonani, że nadszedł czas na przełomowe zmiany w całej branży. W LPP wsłuchujemy się w potrzeby otaczającego nas świata, analizujemy wyzwania z tym związane i podejmujemy zdecydowane działania. Przez ponad 25 lat na rynku osiągnęliśmy dojrzałość biznesową i wypracowaliśmy pozycję, która pozwala nam kreować trendy w branży. Przystąpienie do globalnego porozumienia na rzecz racjonalnego zarządzania plastikiem i eliminacji odpadów plastikowych oznacza podjęcie radykalnych działań w stosunkowo krótkim czasie. Jednocześnie to sygnał nadchodzących zmian we wszystkich markach LPP. Nowe zobowiązania względem ochrony środowiska staną się fundamentem naszej strategii rozwoju na najbliższe lata – zapowiada Marek Piechocki, prezes LPP.

Czytaj też: LPP stawia na automatyzację i outsourcing. "Nie wszystko musimy robić sami" 

New Plastics Economy Global Commitment to porozumienie wspierane m.in. przez Fransa Timmermansa, Stellę McCartney, czy szefa organizacji WWF Pavana Sukhdev, którzy podpisali list otwarty do przedstawicieli biznesu i rządów apelując o wspólne działania na rzecz eliminacji odpadów i zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych u ich źródła. W ramach międzynarodowego porozumienia już około 400 organizacji zobowiązało się do walki z odpadami plastikowymi, które nie podlegają obiegowi zamkniętemu. Podobne zobowiązania podjęło LPP, jako pierwsza firma w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: LPP pierwszą polską firmą, która przystąpiła do globalnej inicjatywy na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Lipi 2019-09-30 12:38:02

  Na zakupy zawsze biorę swoją szmaciankę, ale mało kto tak robi, więc ekstra, że firma sama wprowadza zmiany, razem powinniśmy dbać o czystość środowiska.

 • Jenie 2019-09-26 13:10:51

  Ciesze się, że polskie marki zaczynają coraz bardziej iść w stronę eko, zwłaszcza że staram się jak najwięcej kupować od polskich producentów.

 • bizi 2019-09-06 12:38:58

  LPP pierwszą firmą która myśli o naszym środowisku, no to czekamy na następne.

 • ginger 2019-09-05 20:01:52

  Super kolejny krok w stronę eko. Już od jakiegoś czasu Reserved wprowadza ekologiczne kolekcje czy zbiórki zużytej odzieży. Oby tak dalej.

 • miranowak 2019-09-05 16:40:12

  Super, no to teraz czekamy na kolejne sklepy które zdecydują się wdrożyć podobne zmiany.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA