×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firma intive wspiera pracowników. Uruchamia "Less stress"

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 12 lut 2021 17:19

Firma technologiczna intive uruchomiła program „Less stress”. W jego ramach zapewni pracownikom wsparcie psychologiczne, które w czasie pandemii jest jeszcze bardziej potrzebne.

Firma intive wspiera pracowników. Uruchamia "Less stress"
Pandemia COVID-19 i przejście na pracę zdalną zaburzyło poczucie bezpieczeństwa wielu pracowników, którym nadal ciężko się jest odnaleźć w nowej sytuacji. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W październiku 2020 działająca w branży IT firma intive uruchamia program wsparcia psychologicznego dla swoich pracowników - „Less stress”.
  • Podeszliśmy do tematu całościowo, wprowadziliśmy procedurę działania w sytuacjach stresowych wewnątrz organizacji oraz dzielimy się wiedzą na temat stresu i tego, jak sobie z nim radzić - mówi Anna Cyrańska z intive.
  • To kolejna firma, która w tym trudnym czasie zdecydowała się na zapewnienie wsparcia psychologicznego swoim pracownikom. 

Pandemia COVID-19 i przejście na pracę zdalną zaburzyło poczucie bezpieczeństwa wielu pracowników, którym nadal ciężko się jest odnaleźć w nowej sytuacji. Konieczność organizacji pracy w domu, brak fizycznego kontaktu ze współpracownikami, a także poczucie izolacji to jedne z wielu wyzwań, które powodują zwiększone zmęczenie i mniejszą odporność na stres.

- Już dawno zauważyliśmy, że należy podjąć działania edukacyjne i prewencyjne w kwestii ochrony zdrowia psychicznego naszych pracowników – że to jest bardzo ważne i bardzo często pomijane w organizacjach - powiedziała Urszula Mojska, HR Business Partner w intive, jedna z inicjatorek i koordynatorek akcji „Less stress”.

Czytaj więcej: Założyły Avigon, żeby pomóc każdemu z nas. Korzystają także pracodawcy

W ramach programu intive proponuje pracownikom uczestnictwo w sesjach coachingu indywidualnego, webinarach, spotkaniach i dyskusjach grupowych. W program została także zaangażowana kadra menadżerska. Menadżerowie zapoznają się z tematami dotyczącymi zdrowia psychicznego w organizacji np. poznają objawy wypalenia zawodowego, które mogą obserwować u pracowników w swoich zespołach i szybko oraz właściwie na nie reagować.

- Podeszliśmy do tematu całościowo, wprowadziliśmy procedurę działania w sytuacjach stresowych wewnątrz organizacji oraz toolbox, w którym dzielimy się wiedzą na temat stresu i tego, jak sobie z nim radzić - powiedziała Anna Schattovits, learning and development busines partner w intive.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firma intive wspiera pracowników. Uruchamia "Less stress"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA