×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak reagować na krytykę firmy? "Nigdy nie zostawiaj złych opinii w internecie bez odpowiedzi"

Opinie w internecie mają ogromna moc. Przekonują konsumentów, potrafią niszczyć kariery,  przyciągają pracowników. Gorzej jeśli mamy do czynienia z negatywnymi opiniami o pracodawcy, szczególnie w czasach kiedy opinia o firmie ma duże znaczenie w procesie rekrutacji.

Jak reagować na krytykę firmy? "Nigdy nie zostawiaj złych opinii w internecie bez odpowiedzi"
Nawet niewinny z pozoru post może mieć ogromne konsekwencje dla wizerunku pracodawcy (fot. John Schnobrich/Unsplash)
REKLAMA
  • W badaniu "Nastroje kandydatów i pracowników na rynku pracy" przeprowadzonym w 2022 roku na częste poszukiwanie opinii o pracodawcy wskazało 49 proc. badanych. Zawsze robi to 34 proc.
  • - Każdy przynajmniej raz zetknął się z negatywnymi komentarzami na swój temat. Kluczowe moim zdaniem jest zrozumienie, że najważniejsza nie jest sama obecność negatywnych opinii, ale reakcja firmy - mówi Kamila Chrastek. 
  • - Trzeba sobie uświadomić, że wzmożenie pojawiania się negatywnych komentarzy to sytuacja, która może eskalować i doprowadzić do kryzysu - podkreśla Marta Cała-Sturzbecher.

Doświadczenia z procesu rekrutacji, relacje z przełożonymi, warunki finansowe czy socjalne - informacje praktycznie na temat każdej firmy możemy dziś znaleźć w internetowych opiniach byłych, obecnych czy niedoszłych pracowników. Jeśli są to opinie pozytywne, nie mamy się czym martwić. Gorzej, jeśli do czynienia mamy z negatywnymi wrażeniami czy doświadczeniami. 

To ważne. Jak pokazują przeprowadzone w 2021 roku badania „Percepcja wizerunku pracodawców w oczach kandydatów”, zawsze lub często opinii o pracodawcy szuka  średnio 82 proc. ankietowanych.

W badaniu "Nastroje kandydatów i pracowników na rynku pracy" przeprowadzonym w 2022 roku, na częste poszukiwanie opinii o pracodawcy wskazało 49 proc. badanych. Zawsze robi to 34 proc. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Jak reagować na krytykę firmy? "Nigdy nie zostawiaj złych opinii w internecie bez odpowiedzi"
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Prawdziwa onuca i troll putina. Wg ukrolubow 2023-08-06 12:39:53

    2mln.Polaków wyjechało przez niskie pensje, a firmy wolą ściągać tanich ze wschodU. Tylko Konfėderacja jest przeciw. Spráwdź i powiedz o K. innym wielu nie wie że K. jest przeciw robieniu u nas multikilti jak w Szwecji czy Anglii. Za chwilę wybory...!!!!

  • hmm... 2023-08-04 09:21:38

    Firma powinna reagować tylko wtedy, gdy zagrożone jest dobro pracowników. A podejscie "reaguj na każdą negatywną opinię" to chyba motto GoWork, gdzie za dopłatą można mieć takie opcje jak moderacja, usuwanie komentarzy itp. w zdecydowanej wiekszosci przypadków nie ma potrzeby reagować...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA