×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Hobby pracownika to informacja, której pracodawca nie powinien lekceważyć

  • Autor: aw
  • 14 cze 2017 16:26

Zgodnie z ideą work-life integration praca powinna stanowić przedłużenie życia prywatnego oraz sprawiać przyjemność. Powinna także umożliwiać integrację celów zawodowych z osobistymi ambicjami. Efekt? Zaangażowany pracownik i zadowolony z efektów jego pracy szef.

Hobby pracownika to informacja, której pracodawca nie powinien lekceważyć
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Rynek pracownika sprawia, że aby zatrzymać najlepszych specjalistów, pracodawca musi dbać o swoich podwładnych na wielu różnych płaszczyznach.

• Ważna jest nie tylko stabilna posada, wspieranie rozwoju zawodowego, czy benefity sportowe lub medyczne.

• Coraz częściej przedsiębiorstwa wspierają pracowników także w rozwoju ich prywatnych hobby, podpisując się tym samym pod ideą work-life integration.


Wspieranie i dofinansowanie prywatnych zainteresowań pracowników przez pracodawcę pozwala nawiązać między nimi głębsze relacje. Posiadanie pasji świadczy m.in. o ambicji pracownika, a to sygnał dla pracodawcy, że taka osoba chce stale się rozwijać i osiągać wysokie wyniki zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

– Pasja jest kołem napędowym, które przynosząc ogromną satysfakcję, buduje człowieka. Z kolei praca w połączeniu z pasją nie tylko daje satysfakcję pracownikom, podnosząc ich motywację oraz skuteczność, ale także wydajnie służy innym. Rozumiemy to i dlatego wspieramy zamiłowanie do rajdów naszych pracowników, zrzeszając ich w zespole kierowców rajdowych STAG Rally Team. Inicjatywa ta wyszła od Marcina Dziewiątkowskiego, jednego z naszych pracowników, który, jak sam o sobie mówi, „benzynę ma we krwi”. W pracy zastępca kierownika działu wsparcia technicznego i rozwoju, po godzinach amator mocnych wrażeń i zdrowej rywalizacji. Energię i entuzjazm ze swoich prywatnych zainteresowań, które wraz z innymi pracownikami może rozwijać dzięki wsparciu naszej firmy przenosi na pracę – mówi Sylwia Andrzejewska, kierownik działu marketingu firmy AC, producenta systemów autogaz marki STAG.

Co hobby mówi o człowieku?

Już na etapie zatrudniania pracownika warto dowiedzieć się, jakie są jego prywatne zainteresowania. To ważna informacja dla pracodawcy przede wszystkim z punktu widzenia tego, jakie cechy posiada potencjalny kandydat.

– Każdy pracodawca powinien mieć świadomość, że ci pracownicy, którzy posiadają różnorodne zainteresowania, bardzo dobrze radzą sobie także z osiąganiem wysokich wyników w pracy. Pasje pracownika mogą wiele zdradzić wnikliwemu obserwatorowi. Jeśli osoba interesuje się sztuką, możemy wnioskować, że jest kreatywna i staranna, sportem – wytrwała i zasadnicza, nowinkami technologicznymi – wnikliwa itd. Potwierdzają to nasze doświadczenia. Zawodnicy STAG Rally Team posiadają umiejętność współpracy, ze względu na współpracę na torze w układzie pilot - kierowca, determinację w osiąganiu założonych celów. Potrafią także znosić porażki, które motywują ich do dalszej pracy – dodaje Sylwia Andrzejewska z firmy AC.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Hobby pracownika to informacja, której pracodawca nie powinien lekceważyć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-06-15 03:26:07

    Kolejna bajeczka HRu. To wszystko ładnie wygląda w teorii, ale praktyka jest inna. Po pierwsze to co robię po pracy to moja prywatna sprawa. Po drugie pokazano tutaj tzw. "łatwy" przykład czyli wyścigi samochodowe. Ale już przyznanie się do pasjonowania karciankami (np. M:TG) może prowadzić do naśmiewania się z pracownika.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA