PARTNERZY PORTALU

Grupa GPEC stawia na firmowe rowery dla pracowników

  • PTWP - PulsHR
    MIW
  • 20 lip 2017 10:07

Gdańska grupa GPEC uruchomiła dla swoich pracowników wypożyczalnie rowerów. Na razie stanęły one w 8 lokalizacjach, na terenie Gdańska, Tczewa i Starogardu Gdańskiego. Firma zakupiła do nich łącznie 10 jednośladów. Pracownicy firmy mogą z nich korzystać zarówno w godzinach pracy, jak też w czasie wolnym.

Grupa GPEC stawia na firmowe rowery dla pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• W maju firmowe rowery uruchomiło LPP. W Gdańsku ze służbowych jednośladów mogą korzystać też urzędnicy tamtejszego ratusza.

• Teraz tym samym tropem idzie Grupa GPEC.

• Jej pracownicy mogą korzystać z firmowych rowerów w godzinach pracy i w czasie wolnym.

- Pula firmowych rowerów to efekt zainteresowań naszych pracowników i polityki promocji zdrowia, jaką przyjęliśmy jeszcze w 2016 r. Mamy w firmie wielu amatorów jazdy na dwóch kółkach, którzy z przyjemnością wybierają taką formę przemieszczenia się. Rowerową flotę z czasem będziemy rozbudowywać – wyjaśnia Marek Mikucki, kierownik działu personalnego w Grupie GPEC.

- Zaczynaliśmy od kilku stojaków rowerowych przed firmą. Dziś mamy już kilka zadaszonych wiat w różnych lokalizacjach i są one stale oblegane, dlatego wciąż rozbudowujemy naszą infrastrukturę - dodaje.

Przy wiatach stanęły także stacje naprawy rowerów, z których korzystać mogą wszyscy chętni. Rowerzyści mają tam do dyspozycji zestaw narzędzi oraz pompkę rowerową, obsługującą wszystkie rodzaje zaworów. Podobne stacje napraw firma ustawiła także na terenie miast, w których działa – pięć w Tczewie i trzy w Sopocie.

Moda na firmowe rowery

Grupa GPEC nie jest pierwszym przedsiębiorstwem, które oferuje swym pracownikom firmowe rowery. W maju na podobny krok zdecydowała się odzieżowa firma LPP, która w okolicy swoich obiektów w Gdańsku rozlokowała kilkadziesiąt rowerów (zarówno modeli miejskich, jak też kolarzówek).

Także gdański ratusz już 5 lat temu zaoferował pracującym tam urzędnikom możliwość dojazdu do pracy na dwóch kółkach (dziś mają oni do dyspozycji 16 rowerów). Najczęściej korzystają z nich pracownicy: Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków, Wydziału Polityki Gospodarczej, Biura Informatyki i Kancelarii Prezydenta.

(fot.UM Gdańsk)
(fot.UM Gdańsk)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa GPEC stawia na firmowe rowery dla pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA