Gigant technologiczny odchodzi: Jestem obrzydliwy, przepraszam

– Przepraszam za bycie bezmyślnym, samolubnym i aroganckim dupkiem – napisał po niestosownym incydencie Dave McClure, założyciel 500 Startups, jednego z najbardziej znanych akceleratorów Doliny Krzemowej. Następnie zrezygnował ze stanowiska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gigant technologiczny odchodzi: Jestem obrzydliwy, przepraszam

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

www.pulshr.pl

12 lip 2017 17:29


30 czerwca NY Times opublikował artykuł pt. „Kobiety w branży technologicznej szczerze opowiadają o kulturze molestowania”. Opisano w nim liczne sytuacje, w których doszło do naruszeń, m.in. wspominane już na naszym portalu przypadki molestowania w Uberze.

Dla NYT wypowiedziała się także 31-letnia Sarah Kunst, która szukała pracy w inkubatorze biznesowym 500 Startups. Kilka dni po rozmowie szef firmy Dave McClure przesłał jej na Facebooku wiadomość o treści „Nie byłem pewien, czy mam cię zatrudnić, czy poderwać”.

Dwa dni po publikacji artykułu McClure opublikował na firmowym blogu obszerne przeprosiny. Nie próbował w nich zaprzeczać, ani tłumaczyć się.

– Zalecałem się do licznych kobiet w relacjach pracowniczych, co jest niedopuszczalne. Wrzucałem ludzi w niestosowne sytuacje i egoistycznie uzyskiwałem korzyści ze swoich przewag w tych sytuacjach – napisał. – Chcę przeprosić za bycie bezmyślnym, samolubnym i aroganckim dupkiem - dodał.

W dalszej części McClure przyznał, że na początku nie widział problemu i dziwił się, czemu wszyscy się denerwują. Do zmiany myślenia przekonała do współzałożycielka biznesu Christine Tsai razem z zarządem.

Niedługo później opublikował na Twitterze krótką notkę o treści „W najlepszym interesie 500 Startups i współzałożycielki Christine Tsai rezygnuję ze stanowiska w trybie natychmiastowym. Proszę, wspierajcie Christine."

(Źródło: Twitter) (Źródło: Twitter)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.