PARTNERZY PORTALU

EEC Green. Pracodawcy też są eko

Grupa GPEC, LPP, Blue Media, Procter & Gamble Company, Grupa Energa czy Tesco. Co wspólnego mają te firmy? Nastawienie na ekologię, które wśród pracodawców jest coraz bardziej widoczne.

EEC Green. Pracodawcy też są eko
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Przedsiębiorstwa z różnych branż zdały sobie sprawę, że proekologiczne działania opłacają się. Nie tylko wizerunkowo.
 • Ekologia będzie jednym z tematów EEC Green (4-5 grudnia), wydarzenia zorganizowanego w ramach szczytu klimatycznego ONZ, czyli tzw. COP24, który odbędzie się w grudniu w Katowicach.
 • Podczas dwóch dni EEC Green o proekologicznych rozwiązaniach rozmawiać będzie ponad 1000 zaproszonych gości. Nie zabraknie przedstawicieli czołowych pracodawców w Polsce czy na świecie. 

Podczas konferencji EEC Green, czyli wydarzenia organizowanego w ramach COP24 spotkają się politycy, przedsiębiorcy, szefowie światowych korporacji i eksperci, dla których zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych wyzwań do zdobycia. 

Na liście ponad 1000 gości. 4 i 5 grudnia Katowice odwiedzą prezesi czy dyrektorzy takich firm jak ING Bank Ślaski czy Siemens. Bank reprezentować będzie Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Bank Śląski, zaś Siemens Dominika Bettman, prezeska zarządu. O roli ekologii dla rozwoju biznesu mówić będą również Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce, Carolina Garcia Gomez, CEO w IKEA Retail Poland, Frédéric Guichard, prezes zarządu Żywiec Zdrój czy Paweł Łojszczyk, prezes zarządu i dyrektor zarządzający w ABB w Polsce.

Grafika: PTWP
Grafika: PTWP

Bowiem dziś już wiadomo, że rozwój gospodarki nieuwzględniający konsekwencji dla środowiska naturalnego jest dzisiaj niemożliwy. Decydują o tym nie tylko liczne regulacje i normy środowiskowe, ale – co ważniejsze – silna presja społeczna na biznes, aby brał odpowiedzialność za stan globalnego ekosystemu. 

Świadomość tych zmian ma coraz więcej firm. Zarówno światowych gigantów, jak przedsiębiorstw działających na rynku lokalnym. Zaś wachlarz pozytywnych przykładów proekologicznych działań jest wyjątkowo szeroki. Oto kilka z nich.

Latem 2017 gdańska grupa GPEC uruchomiła dla swoich pracowników wypożyczalnie rowerów. Mogą z nich korzystać zarówno w godzinach pracy, jak też w czasie wolnym. Co więcej, by zachęcić do przesiadki z samochodów czy komunikacji miejskiej na jednoślad stworzyła specjalna grę.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: EEC Green. Pracodawcy też są eko

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • golin 2018-12-01 11:48:07

  Inne firmy powinny iść tym samym tropem, ochrona środowiska ma coraz większe znaczenie dla naszej planety.

 • Kasiek 2018-11-30 20:15:52

  Fajnie, że firmy angażują też pracowników i umożliwiają im bardziej eko podejście, jak w przypadku wspomnianego GPEC czy LPP.

 • o.opozda 2018-11-30 17:27:48

  Jest to bardzo ważna konferencja w odniesieniu do debaty o zrównoważonym rozwoju. Zgromadzi około tysiąc osób, które mają realny wpływ na naszą przyszłość – polityków, przedsiębiorców, szefów światowych korporacji, ekspertów czy dziennikarzy. Polecam zapoznać się z artykułem na stronie leonardo-energy.pl/article/innowacyjnosc-w-energetyce-czyli-eec-green-europejski-instytut-miedzi-przedstawi-kluczowa-role-miedzi-w-efektywnosci-energetycznej/

 • greengirl 2018-11-30 15:35:45

  Brawo przynajmniej niektóre duże firmy starają się jak najbardziej zwracać uwagę na środowisko przy swoje produkcji. Należy je za to pochwalić.

 • magda 2018-11-29 21:25:19

  Duży plus dla nich. Teraz będę chętniej korzystać z tych firm i robić u nich zakupy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA