PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Droga do sukcesu firmy wiedzie przez szczęście pracowników

  • Autor: AT
  • 3 gru 2019 13:56

Odczuwanie szczęścia przez pracowników powinno stanowić priorytet dla pracodawców, jeśli chcą, by ich firma osiągnęła sukces. Szczęśliwy pracownik jest bowiem bardziej produktywny i kreatywny, a to przekłada się na wyniki firmy. Co sprawia, że pracownik jest szczęśliwy?

Droga do sukcesu firmy wiedzie przez szczęście pracowników
Adobe Stock
REKLAMA
  • Najszczęśliwszych pracowników biurowych znajdziemy w Stanach Zjednoczonych. Polscy pracownicy biurowi plasują się w środku rankingu - 25 proc. z nich jest bardzo szczęśliwych, a 58 proc. - zazwyczaj szczęśliwych. W przeciwieństwie do innych krajów, w Polsce to kobiety odczuwają wyższy poziom szczęścia w pracy niż mężczyźni - wynika z badania Mindspace.
  • Poczucie szczęścia w miejscu pracy jest ważne nie tylko dla stworzenia panującej w nim atmosfery - ma też znaczenie dla biznesu. Szczęśliwy zespół to osoby bardziej zaangażowane, produktywne, kreatywne, o wyższej wytrzymałości i odporności. Tacy pracownicy mają również pozytywny wpływ na swoich kolegów i dłużej pozostają w firmie - mówi Dan Zakai, dyrektor generalny i współzałożyciel Mindspace.
  • Aby poziom szczęścia i zaangażowania wzrósł, firmy muszą słuchać swoich pracowników. Tymczasem około jedna piąta firm (21 proc.) nie przeprowadza oceny zaangażowania pracowników - wynika z badań.

Odczuwanie szczęścia w pracy ma pozytywny związek ze zwiększoną produktywnością i kreatywnością. Z drugiej strony, gdy ludzie są nieszczęśliwi, ich stan wpływa niekorzystnie nie tylko na ich codzienne życie, ale także na wyniki firmy. Właśnie dlatego odczuwanie szczęścia przez pracowników powinno stanowić priorytet dla pracodawców, jeśli chcą, by ich firma osiągnęła sukces.

W celu zgłębienia zagadnienia Mindspace, globalny operator butikowych przestrzeni coworkingowych, przeprowadził w kwietniu 2019 r. ankietę wśród 5000 pracowników biurowych w 7 krajach (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Izrael, Polska i Rumunia), aby dowiedzieć się, co myślą o pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najszczęśliwsi pracownicy w USA. Polska w środku rankingu

Dobrą wiadomością jest to, że 30 proc. pracowników biurowych jest bardzo szczęśliwych, a 54 proc. - umiarkowanie. W globalnym porównaniu 7 krajów amerykańscy pracownicy najbardziej cieszą się z wyjścia do pracy, przy czym 54 proc. z nich twierdzi, że są bardzo szczęśliwi, a 39 proc. jest zazwyczaj szczęśliwych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Droga do sukcesu firmy wiedzie przez szczęście pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Marlena 2020-01-21 20:02:52

    Oczywiście że tak. Zadowolony pracownik to spełniony pracownik i dobrze wykonana robota. Ludzie musza czuć że firma jest nie tylko po to, zeby oni na nią pracowali, ale ze też "pracuje z nimi". Pracownik poza wynagrodzeniem powinien od czasu do czasu usłyszec dobre słowo czy jak wiele firm ostatnio robi - dostawac benefity. Dobrym rozwiazaniem sa chocby i pakiety medyczne. W medicover w ramach usługi mozna załatwić w jeden dzien badania lekarskie czy umowic sie na wizyte. Ofertę cenową uzaleznia sie od potrzeb firmy, wiec kosztowo nie sa to duze kwoty - kwestia dogadania z doradcą

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA