PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Chcesz odnieść sukces? Zacznij współpracować ze swoimi pracownikami

Otwarte i partnerskie podejście do pracowników, skuteczna komunikacja, jawność stawianych w firmie celów - to, zdaniem pracowników, droga do odniesienia przez firmę sukcesu. Jednak, jak pokazują wyniki raportu "Efektywność biznesowa zaczyna się od komunikacji wewnętrznej" nadal niewielu pracodawców chce ta drogą iść.

  • Autor: KDS
  • 5 lip 2017 13:12
Chcesz odnieść sukces? Zacznij współpracować ze swoimi pracownikami
Choć firmy od wielu lat przeznaczają ogromne pieniądze na budowanie wizerunku zewnętrznego, zapominają o komunikacji z pracownikami, czyli najważniejszymi ambasadorami marki (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• Wyniki raportu przygotowanego przez platformę emplo nie pozostawiają złudzeń - chcesz odnieść sukces, postaw na współpracę z .... własnymi podwładnymi. 

• Aż 71% pracowników uważa, że firma nie odniesie sukcesu biznesowego bez partnerskiej i otwartej komunikacji z pracownikami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Tymczasem co czwarty pracownik średnich i dużych przedsiębiorstw w Polsce nie czuje się wystarczająco poinformowany o działaniach prowadzonych przez swojego pracodawcę. 

 

– Wśród firm, które poznałem, znajdują się takie, które odniosły biznesowy sukces bez nowoczesnego biura czy rozbudowanego pakietu benefitów dla pracowników, ale ogromną wagę przykładały do otwartego dialogu z pracownikami – mówi Paweł Leks, CEO, emplo.

To potwierdza, jak ważny jest kontakt z zatrudnionymi osobami. Jak dodaje Leks, potwierdzają to też wyniki zrealizowanego przez nich badania, które wyraźnie pokazują, że sprawnie funkcjonująca komunikacja wewnętrzna jest podstawą dla realizacji założonych celów biznesowych. - Niestety, jak wskazują sami pracownicy, nadal wiele firm nie przykłada odpowiedniej wagi do tego obszaru - zaznacza. 

Firma to nie tylko prezes i zarząd

Pracownicy, którzy są zdania, że do osiągnięcia sukcesu konieczna jest gra w otwarte karty między nimi a pracodawcą, wśród najważniejszych działań prowadzonych w przedsiębiorstwie i wpływających na efektywność biznesową wymieniają: skuteczną komunikację z pracownikami (42% wskazań), jawność celów stawianych osobom i zespołom (35%) oraz umożliwienie im zgłaszania pomysłów i usprawnień (35%). 

Badania pokazało też, że co czwarty menedżer lub specjalista chciałby zostać włączony w podejmowanie decyzji dotyczących firmy.

źródło: materiał emplo
źródło: materiał emplo
Tymczasem, choć firmy od wielu lat przeznaczają ogromne pieniądze na budowanie wizerunku zewnętrznego, zapominają o komunikacji z pracownikami, czyli najważniejszymi ambasadorami marki.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chcesz odnieść sukces? Zacznij współpracować ze swoimi pracownikami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA