PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Praca dla kuriera i kierowcy. Branża logistyczna walczy o pracowników

  • Justyna Koc
    jk
  • 15 lut 2021 12:52

Sektor logistyczny ma ogromną pracę do wykonania – zarówno marketingową, jak i związaną z budowaniem marki.Tylko dzięki temu może pozyskać pracowników, których na rynku pracy brakuje.

Praca dla kuriera i kierowcy. Branża logistyczna walczy o pracowników
Przed branżą TSL stoi ogromne wyzwanie, jakim jest gwałtowny wzrost popytu na usługi kurierskie i logistyczne (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Aby przyciągnąć nowe pokolenie logistyków, branża TSL musi zacząć się wyróżniać, kierować odpowiednie komunikaty, ważne dla potencjalnych pracowników – w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko utraty ich na rzecz innych sektorów.
  • Skuteczne zrekrutowanie pracownika to pierwszy krok. Drugim, nierzadko trudniejszym, jest utrzymanie go.
  • Należy pamiętać, że pracownicy stają się ambasadorami firmy. Ich opinie stanowią najbardziej wiarygodne źródło informacji dla wszystkich: kandydatów, klientów oraz partnerów biznesowych.

Jeszcze 5 lat temu szacowano wartość rynku food delivery oraz branży spożywczej zamawianej online na 200 mln zł. Aktualnie rynek ten, według szacunków portalu Pyszne.pl, może być wart nawet 7 mld zł. Podobne wzrosty widać w e-commerce – jego wartość wyniosła ok. 100 mld zł, czyli 30 mld więcej niż przewidywano - jak podają wyniki badań przeprowadzonych przez Catchers.

Przykładem jest Amazon, który potwierdził plany otwarcia w 2021 r. nowego budynku o powierzchni 193 tys. metrów kwadratowych w Świebodzinie. To już dziesiąte centrum logistyczne firmy w Polsce i pierwsze w województwie lubuskim. Firma zatrudni ponad 1 tys. osób, które  będzie wspierać 3 tys. robotów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jest to sygnał m.in. dla branży logistycznej, że ma przed sobą ogromne wyzwanie, jakim jest gwałtowny wzrost popytu na usługi kurierskie i logistyczne. Problemem stało się jednak znalezienie odpowiednich kandydatów: z kompetencjami i chęcią do pracy.

Większe zainteresowanie w czasie pandemii

Fakt, że popyt na pracownika w logistyce, wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie, a potencjalni pracownicy rozważają pracę w branży, potwierdzają wyszukiwania w przeglądarce Google. Coraz częściej pojawia się zapytanie: „Logistyk, ile zarabia?”. W tym przypadku zanotowano wzrost zainteresowania w ostatnim kwartale roku. Od najniższego poziomu tj. 60 wyszukiwań miesięcznie poziom wzrósł ponad dwukrotnie.

Widać także ogromne zainteresowanie pracą jako kierowca tira. W ostatnim kwartale roku 2020, ponad 2,4 tysiąca osób miesięcznie wpisywało w wyszukiwarkę Google zapytanie: „Ile zarabia kierowca tira?”.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca dla kuriera i kierowcy. Branża logistyczna walczy o pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Pablo 2021-04-18 00:11:41

    To prawda zapotrzebowanie na kierowców było, jest i będzie. Zwłaszcza takich z prawdziwego zdarzenia. W imex logistics zreszta szukaja aktualnie nie tylko na stanowisko kierowcy. Firma mimo pandemii dobrze sobie radzi, a że dba o jakosc obsługi to nie moze sobie pozwolić na zwolnienia. Dlatego pracownicy moga sie czuc pewnie

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA