Branża hotelowa walczy o pracowników. Hilton dla nich przebudowuje swoje hotele

Trwa wielka renowacja placówek Hilton Hotels. Powodem modernizacji jest dbałość o większy komfort ale nie klientów, a pracowników. To jedna z metod przyciągania najlepszych w dobie walki z pracowniczymi migracjami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża hotelowa walczy o pracowników. Hilton dla nich przebudowuje swoje hotele

PODZIEL SIĘ


Autor: Gabriel Paździor

8 kwi 2018 6:00


  • Hilton inwestuje w swoje zaplecze usługowe. W USA już zmodernizowano 500 hoteli, a kolejne 200 czeka w kolejce.
  • Rozwiązanie amerykańskiej sieci hotelowej wpisuje się w walkę z ogólnorynkowym już trendem ucieczki pracownika.
  • - W ofertach pracy pojawia się coraz więcej konkretów - mówi Agnieszka Kolenda z Hays Poland. - Opisy benefitów, informacje o lokalizacji i standardzie biura, szczegóły na temat pakietów socjalnych.

 

Nie każdy pracodawca dba o pracowników tak, jak chce to robić sieć Hilton Hotels. Świętująca w tym roku 99 rocznicę istnienia sieć ekskluzywnych hoteli jest w trakcie szeroko zakrojonej modernizacji swoich placówek na całym świecie. Nacisk w remontach jednak nie jest postawiony na ściany frontowe, imponujące hole czy pokoje, a na zaplecza dla pracowników.

- Gdy wiele firm dba o warunki pracy za nowymi biurkami, w korporacjach zapomina się o pracownikach usługowych - pisał portal amerykański Quartz (qz.com), który w kwietniu donosił o trwającej w USA modernizacji sieci hotelarskiej. Po czym portal przywołał słowa Matta Schuylera - szefa do spraw zasobów ludzkich sieci Hilton. - Naszą misją jest być najbardziej gościnną siecią na świecie. Nie możemy osiągnąć tego celu bez świetnych ludzi, a ich nie pozyskamy bez świetnego miejsca do pracy.

Dlatego też Hilton inwestuje w swoje zaplecze usługowe. W USA już zmodernizowano 500 hoteli, a kolejne 200 czeka w kolejce. Renowacje ruszą też w innych krajach. Zmiany dotyczą zwłaszcza zaplecza gastronomicznego, z którego korzystają pracownicy (kawiarnie i jadalnie), ale i przebieralni. Renowacja jednego hotelu to koszt około 100 tysięcy dolarów.

Amerykanie chcą w ten sposób walczyć o obecnych pracowników, oferując im coraz lepsze warunki pracy.

Hotel Hilton w chorwackim Dubrowniku, źródło: Mick Baker/flickr.com/CC BY-ND 2.0 Hotel Hilton w chorwackim Dubrowniku, źródło: Mick Baker/flickr.com/CC BY-ND 2.0

 

Polskie hotele także szukają pracowników

W Polsce w branży hotelowej też brakuje pracowników. Jak akcentowaliśmy w drugiej połowie 2017 r., walka o pracownika w polskim hotelarstwie trwa w najlepsze. Jest jednak tylko objawem szerszego, ogólnorynkowego trendu - ucieczki pracowników i ich migracji między pracodawcami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.