×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Benefity na miarę pandemii

 • Karolina Markowska
  KM
 • 21 kwi 2020 15:38

Epidemia koronawirusa zmieniła tryb życia i pracy milionów Polaków, rzucając wyzwanie setkom pracodawców. Do nowej sytuacji dopasowuje się także rynek świadczeń pozapłacowych. Dziś benefity z czasów przed koronawirusem muszą przejść transformację i dostosować się do aktualnego trybu naszego życia.

Benefity na miarę pandemii
Szkolenia online są jednym z proponowanych pracownikom benefitów (fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Dziś benefity, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie ludzi w zmienionej rzeczywistości, dodatkowo zyskują na znaczeniu.
 • Z badania „State of Remote Raport 2020” wynika, że 20 proc. osób pracujących poza biurem ma problemy z utrzymaniem efektywnej komunikacji z członkami zespołu, kolejne 20 proc. zmaga się z uczuciem osamotnienia.
 • Jednym z najbardziej pożądanych benefitów w najbliższym czasie będą działania ukierunkowane na ochronę zdrowia.

Benefity pozapłacowe od lat rozszerzane są o rozwiązania zaspokajające różnorodne potrzeby pracowników. Pracodawcy coraz częściej decydują się na finansowanie świadczeń, które wspierają pracowników nie tylko w życiu zawodowym, ale są także bezpośrednio związane z życiem prywatnym. Społeczny lockdown mocno ograniczył nasze aktywności. Zmienić swoje przyzwyczajenia musieli pracownicy, do nowej sytuacji dostosować muszą się pracodawcy i firmy świadczące usługi dodatkowe.

Dziś benefity, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie ludzi w zmienionej rzeczywistości, dodatkowo zyskują na znaczeniu.

- Wbrew pozorom lockdown nie odsunął nas całkowicie od bieżących spraw, znacząco jednak zmienił tryb codziennego funkcjonowania. Miliony Polaków pracują zdalnie w ramach home office, który do niedawna był formą benefitu, a dziś jest koniecznością. Do tej zmiany w błyskawicznym tempie musieli dostosować się zarówno pracownicy, jak i pracodawcy – mówi Adam Waszkowski, dyrektor działu analiz Benefit Systems.

Przeczytaj: Co trzeci Polak pracuje z domu z obawy przed koronawirusem

Jak podkreśla, obecna sytuacja na firmach świadczących usługi dodatkowo wymusiła natychmiastowe zmiany.

- Obecny kryzys jest wyzwaniem także dla rynku świadczeń pozapłacowych. Dziś skuteczność benefitów zależy nie tylko od ich trafnego dopasowania do potrzeb, ale także szybkości dostosowywania się do nowych warunków, takich jak możliwość zdalnego świadczenia usług. Nieoczekiwana rewolucja, jaką przyniosła epidemia, nie oznacza, że dotychczasowe potrzeby aktywnych zawodowo Polaków i firm zostały wymazane. Teraz utrzymanie satysfakcjonującego poziomu efektywności, motywacji i zdrowia pracowników będzie jeszcze istotniejsze – wyjaśnia Waszkowski.

Ogólnopolski home office wyzwaniem

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Benefity na miarę pandemii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Filip 2020-08-12 10:38:12

  Myślę, że ludzie już powoli wracają do normalności i najlepszym sposobem, aby im wynagrodzić siedzenie w 4 ścianach jest właśnie jakiś wyjazd, aktywność na powietrzu. Można to zorganizować zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi, a ilość ludzi w kurortach tylko potwierdza, że ludzie pragną wypoczynku i wyjazdu z miasta.

 • Hrowiec 2020-05-13 14:58:36

  A pojawiają się też nietuzinkowe benefity na takie okoliczności : beneFITbox.pl

 • johnyyy 2020-04-30 21:40:36

  U mnie w pracy można sobie wybrać nawet pakiet medyczny dla zwierzaka :))) Pet-help czy jakoś tak

 • pracownik 2020-04-25 20:28:58

  Wsadźcie sobie te benefity 😂 Płaćcie uczciwie i to wystarczy.

 • Gosia 2020-04-25 14:03:51

  I bardzo fajnie! Mój pracodawca wykupił nam pakiety na platformie Medipakiet i każdy od razu czuje się bezpieczniej :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA