Polaków do zmiany otoczenia i pracy motywuje nie tylko wyższa pensja, często to także poszukiwanie rozwoju. Nie jesteśmy jedyni w Europie, innych także motywuje szukanie nowych umiejętności.

Po raz kolejny przeprowadzono badanie Confidence Index firmy rekrutacyjnej Michael Page. Tym razem pytano o nastroje poszukujących pracę w pierwszym kwartale 2017 roku. Wynik pokazał, że w Polsce nie zawsze czysty zysk z pracy - postaci wypłaty, jest na pierwszym miejscu, gdy zmieniamy zatrudnienie.
Dla Polaków jednym z najważniejszych powodów zmiany pracy jest chęć rozwijania nowych umiejętności.
54 proc. ankietowanych - czyli o 3,4 punktu proc. więcej względem czwartego kwartału ub. r. - wyżej niż płacę ceni sobie możliwość rozwoju. Jest to najwyższy poziom tego wskaźnika spośród 12 krajów europejskich.
Pod tym względem, następni w kolejności w Europie są mieszkańcy Portugalii - 47,1 proc. w pierwszym kwartale br. w stosunku do 48,5 proc. w czwartym kwartału ub. r. Kolejnymi są Szwedzi - 46,4 proc. w 2017 do 36,4 proc. w 2016 roku. Najniższy wynik zanotowali natomiast Holendrzy - 27,4 proc. w pierwszych trzech miesiącach br. w porównaniu do 28,9 proc. ostatniego kwartału minionego roku.
Polscy pracownicy niezależnie od wieku, jako jeden z najważniejszych powodów zmiany pracy, wskazują chęć rozwijania nowych umiejętności. Wśród osób do 30. roku życia wskaźnik ten wyniósł 69,9 proc. Natomiast w przedziale wiekowym 30-49 lat osiągnął on poziom 54 proc., a u pracowników powyżej 50 lat życia wyniósł 27,4 proc.
Confidence Index to cykliczny sondaż przeprowadzany przez Michael Page w Europie kontynentalnej, który bada nastroje wśród osób poszukujących pracy w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Holandii, Szwecji i Belgii.



KOMENTARZE (0)