×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bardziej motywuje nas rozwój niż pieniądze, wynika z badania Confidence Index

  • Autor: GP
  • 26 maj 2017 12:20

Polaków do zmiany otoczenia i pracy motywuje nie tylko wyższa pensja, często to także poszukiwanie rozwoju. Nie jesteśmy jedyni w Europie, innych także motywuje szukanie nowych umiejętności.

Bardziej motywuje nas rozwój niż pieniądze, wynika z badania Confidence Index
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Po raz kolejny przeprowadzono badanie Confidence Index firmy rekrutacyjnej Michael Page. Tym razem pytano o nastroje poszukujących pracę w pierwszym kwartale 2017 roku. Wynik pokazał, że w Polsce nie zawsze czysty zysk z pracy - postaci wypłaty, jest na pierwszym miejscu, gdy zmieniamy zatrudnienie.

Dla Polaków jednym z najważniejszych powodów zmiany pracy jest chęć rozwijania nowych umiejętności.

54 proc. ankietowanych - czyli o 3,4 punktu proc. więcej względem czwartego kwartału ub. r. - wyżej niż płacę ceni sobie możliwość rozwoju. Jest to najwyższy poziom tego wskaźnika spośród 12 krajów europejskich.

Pod tym względem, następni w kolejności w Europie są mieszkańcy Portugalii - 47,1 proc. w pierwszym kwartale br. w stosunku do 48,5 proc. w czwartym kwartału ub. r. Kolejnymi są Szwedzi - 46,4 proc. w 2017 do 36,4 proc. w 2016 roku. Najniższy wynik zanotowali natomiast Holendrzy - 27,4 proc. w pierwszych trzech miesiącach br. w porównaniu do 28,9 proc. ostatniego kwartału minionego roku.

Polscy pracownicy niezależnie od wieku, jako jeden z najważniejszych powodów zmiany pracy, wskazują chęć rozwijania nowych umiejętności. Wśród osób do 30. roku życia wskaźnik ten wyniósł 69,9 proc. Natomiast w przedziale wiekowym 30-49 lat osiągnął on poziom 54 proc., a u pracowników powyżej 50 lat życia wyniósł 27,4 proc.

Confidence Index to cykliczny sondaż przeprowadzany przez Michael Page w Europie kontynentalnej, który bada nastroje wśród osób poszukujących pracy w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Holandii, Szwecji i Belgii.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bardziej motywuje nas rozwój niż pieniądze, wynika z badania Confidence Index

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA