10 najbardziej wartościowych marek konsumenckich na rynku pracy

Wedel, TVN, BMW albo Jack Daniels - to niektóre marki konsumenckie najbardziej pożądane wśród kandydatów do pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

10 najbardziej wartościowych marek konsumenckich na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

16 lis 2017 15:57


"Źle potraktowali mnie na rozmowie, więc nie kupuję ich produktów” albo “Mają świetną markę, każdy chciałby dla nich pracować” - takie opinie coraz częściej słychać w wypowiedziach kandydatów. 

- Coraz częściej też mówi się o tym planując wspólne strategie łączące działania marketingowe i employer branding. Dlatego podjęliśmy się zadania zbadania siły marek klienckich pod kątem przyciągania talentów - komentuje dr Barbara Zych z Employer Branding Institute.

Badanie Premium Employer Brand powstało na próbie 10 tys. respondentów z całej Polski, którzy ocenili 240 marek konsumenckich. Zostało przeprowadzone przez Employer Branding Institute i Fundację na rzecz reputacji marki Premium Brand. 

Oto najsilniejsze marki

Poniżej przedstawiamy ranking dziesięciu najlepiej ocenionych marek, z których każda reprezentuje inną kategorię konsumencką, jednak wszystkie łączy pozytywny wizerunek pracodawcy kreowany przez produkty i komunikację kliencką.

1. Wedel
2. Nivea
3. TVN
4. Michelin
5. BMW
6. Winiary
7. Mercedes
8. Tymbark
9. Jack Daniels
10. RMF FM

Co stanowi o ich sile? Kluczowym elementem jest prowadzenie spójnej komunikacji dotyczącej marki pracodawcy i marki konsumenckiej. Nie bez znaczenia pozostają również branże w których operuje każda z wysoko ocenionych firm – im bliższa konsumentowi i im cieplejsze emocje wywołuje, tym łatwiej marce przenieść pozytywny wizerunek marki konsumenckiej na markę pracodawcy.

– Percepcja marki pracodawcy przez pryzmat marki konsumenckiej może okazać się wyzwaniem dla reprezentantów branży mediowej i telekomunikacji. Wnioski z zestawienia mogą stanowić punkt wyjścia do rozpoczęcia wspólnych działań między marką kliencką a marką pracodawcy dla firm operujących w tym spektrum biznesowym – komentuje dr Barbara Zych.

Dodaje, że ta współpraca ma sens zwłaszcza w sytuacji, gdy zdecydowana większość działań komunikacyjnych jest skupiona na marce konsumenckiej, a marka pracodawcy nie jest komunikowana zewnętrznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.