ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem praktyki dla studentów i i pozyskiwanie nowej kadry

• Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi.
• Efektem mają być obopólne korzyści - praktyki i zdobywanie przez studentów wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych oraz szkolenia dla pracowników ZUS i pozyskiwanie nowych kadr.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem praktyki dla studentów i i pozyskiwanie nowej kadry

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 wrz 2016 15:29


"Jesteśmy w trakcie zawierania umów z dużą częścią uczelni w Polsce. Na dzień dzisiejszy jest już ich kilka. Planujemy kolejne. Myślę, że będzie to kilkanaście uczelni" - powiedział dr Marcin Wojewódka z zarządu ZUS, który podpisał 5-letnie porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową (PWSZ) w Płocku (Mazowieckie).

Umowa obejmuje m.in. realizację wspólnych projektów naukowych, badawczych i rozwojowych oraz organizację praktyk studenckich i specjalistycznych konferencji.

"Tego rodzaju umowy zawieramy z różnymi uczelniami. W niektórych przypadkach będą to studia podyplomowe razem prowadzone, a w innych przypadkach będzie to szkolenie naszych pracowników przy wsparciu kadry dydaktycznej uczelni" - wyjaśnił Wojewódka.

Jak zaznaczył, współpraca z uczelniami, w tym z mniejszych ośrodków akademickich, to dla ZUS bardzo ważny kierunek rozwoju, także w kontekście pozyskiwania nowych, wyspecjalizowanych kadr.

"Jako zakład jesteśmy obecni w całej Polsce, w każdym powiecie, w każdym województwie. Współpracujemy z różnymi ośrodkami akademickimi. Nie ograniczamy się do tych największych, wiodących, ale szukamy współpracy, kapitału intelektualnego w mniejszych ośrodkach. To dla nas bardzo ważny kierunek rozwoju, także dla rekrutacji kadr. Potrzebujemy fachowców, których, mamy nadzieję, pozyskamy także za pośrednictwem lokalnych uczelni" - podkreślił Wojewódka.

Jak przypomniał, ZUS jest trzecim co do wielkości pracodawcą w Polsce, zatrudniając na terenie całego kraju ok. 46 tys. pracowników.

Czytaj też: ZUS przekazał 222,4 mln zł do OFE

Dotychczas ZUS podpisał porozumienia o współpracy m.in. z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu. Jeszcze we wrześniu podobna umowa ma zostać zawarta z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Według rektora płockiej PWSZ prof. dr. hab. n. med. Macieja Słodkiego umowa z ZUS daje możliwość szerokiej współpracy we wszystkich dziedzinach, w których uczelnia ta kształci, czyli zarówno w naukach ekonomicznych, społecznych, jak i naukach o zdrowiu. "Dzięki zawartej umowie studenci naszej uczelni będą mieli przede wszystkim szansę skorzystania ze specjalistycznych praktyk w ZUS, natomiast kadra zyska możliwość rozwoju naukowego" - ocenił rektor.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.