PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem praktyki dla studentów i i pozyskiwanie nowej kadry

  • Autor: PAP/AT
  • 8 wrz 2016 15:29

• Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi.
• Efektem mają być obopólne korzyści - praktyki i zdobywanie przez studentów wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych oraz szkolenia dla pracowników ZUS i pozyskiwanie nowych kadr.

ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem praktyki dla studentów i i pozyskiwanie nowej kadry
Adobe Stock
REKLAMA

"Jesteśmy w trakcie zawierania umów z dużą częścią uczelni w Polsce. Na dzień dzisiejszy jest już ich kilka. Planujemy kolejne. Myślę, że będzie to kilkanaście uczelni" - powiedział dr Marcin Wojewódka z zarządu ZUS, który podpisał 5-letnie porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową (PWSZ) w Płocku (Mazowieckie).

Umowa obejmuje m.in. realizację wspólnych projektów naukowych, badawczych i rozwojowych oraz organizację praktyk studenckich i specjalistycznych konferencji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Tego rodzaju umowy zawieramy z różnymi uczelniami. W niektórych przypadkach będą to studia podyplomowe razem prowadzone, a w innych przypadkach będzie to szkolenie naszych pracowników przy wsparciu kadry dydaktycznej uczelni" - wyjaśnił Wojewódka.

Jak zaznaczył, współpraca z uczelniami, w tym z mniejszych ośrodków akademickich, to dla ZUS bardzo ważny kierunek rozwoju, także w kontekście pozyskiwania nowych, wyspecjalizowanych kadr.

"Jako zakład jesteśmy obecni w całej Polsce, w każdym powiecie, w każdym województwie. Współpracujemy z różnymi ośrodkami akademickimi. Nie ograniczamy się do tych największych, wiodących, ale szukamy współpracy, kapitału intelektualnego w mniejszych ośrodkach. To dla nas bardzo ważny kierunek rozwoju, także dla rekrutacji kadr. Potrzebujemy fachowców, których, mamy nadzieję, pozyskamy także za pośrednictwem lokalnych uczelni" - podkreślił Wojewódka.

Jak przypomniał, ZUS jest trzecim co do wielkości pracodawcą w Polsce, zatrudniając na terenie całego kraju ok. 46 tys. pracowników.

Czytaj też: ZUS przekazał 222,4 mln zł do OFE

Dotychczas ZUS podpisał porozumienia o współpracy m.in. z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu. Jeszcze we wrześniu podobna umowa ma zostać zawarta z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ZUS chce rozwijać współpracę z uczelniami wyższymi. Efektem praktyki dla studentów i i pozyskiwanie nowej kadry

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA