PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Zorganizowali kursy języka polskiego dla uchodźców

  • Autor: PAP/jk
  • 24 lip 2022 14:50

Blisko 360 obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski po wybuchu wojny w ich ojczyźnie może skorzystać z intensywnych kursów języka polskiego, organizowanych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach przy wsparciu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zorganizowali kursy języka polskiego dla uchodźców
Na 30 bezpłatnych intensywnych kursów języka polskiego w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przeznaczyła 0,5 mln zł (fot. Kate McDaniel/Unsplash)
REKLAMA
  • W kursach organizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Językowego mogą brać udział pełnoletni uchodźcy z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego 2022 roku i przebywają na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
  • Kursy obejmują 60 godzin dydaktycznych stacjonarnych zajęć z doświadczonymi akredytowanymi lektorami i egzaminatorami języka polskiego, specjalistami w zakresie glottodydaktyki polonistycznej, czyli nauczania języka polskiego jako obcego.
  • Na 30 bezpłatnych intensywnych kursów języka polskiego w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przeznaczyła 0,5 mln zł.

Na 30 bezpłatnych intensywnych kursów języka polskiego w Uniwersyteckim Centrum Kształcenia Językowego Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przeznaczyła 0,5 mln zł.

- Metropolia udziela długofalowego wsparcia migrantom z Ukrainy. Uruchamiamy mechanizmy pomocowe, aby mogli się usamodzielnić w naszych miastach i gminach - wskazał przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nasi nowi sąsiedzi mają duży potencjał, ważne, aby Metropolia i jej gminy stworzyły dobre warunki dla jego rozwoju. Znajomość języka polskiego jest bardzo ważna, aby nawiązywać bliższe kontakty w otoczeniu, załatwiać swoje codzienne sprawy w instytucjach. To także podstawa, aby znaleźć swoje miejsce na rynku pracy i wykorzystać szanse rozwoju, które oferują firmy. Opanowanie języka to dla młodzieży ukraińskiej klucz do osiągnięcia dobrych wyników w nauce w szkołach oraz na uczelniach - dodał.

W kursach organizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Językowego mogą brać udział pełnoletni uchodźcy z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego 2022 roku i przebywają na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Czytaj też: Pierwsi studenci-uchodźcy z Ukrainy ukończyli uniwersytecki kurs polskiego

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zorganizowali kursy języka polskiego dla uchodźców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA