PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przeszli szkolenie dowódczo-sztabowe

  • Autor: PAP/PSZ
  • 24 lis 2022 13:09

Zakończyło się cykliczne ćwiczenie dowódczo-sztabowe pod kryptonimem Klamra-22 prowadzone przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej - poinformowała w czwartek rzeczniczka brygady ppor. Magdalena Mac. Dodała, że w ćwiczeniu brali również udział żołnierze z Estońskiej Obrony Terytorialnej (Kaitseliit).

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przeszli szkolenie dowódczo-sztabowe
Wojska Obrony Terytorialnej to najmłodszy rodzaj Sił Zbrojnych RP - zdjęcie ilustracyjne (fot. PAP/Lech Muszyński)
REKLAMA

Ppor. Magdalena Mac oznajmiła, że w ćwiczenie zaangażowani byli żołnierze sztabu podkarpackiej brygady i batalionów lekkiej piechoty z Rzeszowa, Niska i Dębicy.

"Ogólnym celem ćwiczenia było przygotowanie dowództw ćwiczących batalionów do planowania, organizowania i kierowania podległymi pododdziałami. Szkolenie dotyczyło również przygotowania sztabów do dowodzenia +w walce+ poprzez rozwiązywanie problemów taktycznych, w tym m.in. przeciw zagrożeniom hybrydowym" - podkreśliła.

W ćwiczeniu tym, oprócz terytorialsów z Podkarpacia uczestniczyli również żołnierze z Estonian Defence League. Jak przypomniała rzeczniczka, estońska Kaitseliit to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce. "Kaitseliit wchodzi w skład Estońskich Sił Zbrojnych; jest też jedną z zagranicznych formacji, z którą współpracujemy" - podała ppor. Mac.

Wojska Obrony Terytorialnej to najmłodszy rodzaj Sił Zbrojnych RP obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

WOT ma uzupełniać potencjał wojsk operacyjnych w czasie kryzysu i wojny poprzez wprowadzenie ich do Stałych Rejonów Odpowiedzialności, czyli województw. Kluczowe znaczenie ma tu znajomość terenu i lokalnych uwarunkowań, jakie mają terytorialsi pochodzący z miejsc, w których służą.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przeszli szkolenie dowódczo-sztabowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA