×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

ZNP i opozycja pokazały wspólny projekt nowelizacji Karty nauczyciela

  • Autor: PAP/JP
  • 31 mar 2023 14:19

W piątek w Sejmie prezes ZNP Sławomir Broniarz oraz przedstawiciele KO, PSL, Lewicy i Polski 2050 przedstawili przygotowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego projekt nowelizacji Karty nauczyciela, który zakłada wzrost średniego wynagrodzenia nauczycieli od 1 lipca o 20 proc.

ZNP i opozycja pokazały wspólny projekt nowelizacji Karty nauczyciela
Prezes ZNP Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej "20% podwyżek w oświacie. Teraz" zorganizowanej przez partie opozycyjne (fot. PAP/Albert Zawada)
REKLAMA
  • Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) zaznaczyła, że projekt zakładający 20 proc. podwyżki został przygotowany przez samych nauczycieli i złożony najpierw do klubu Lewicy, a następnie do innych opozycyjnych ugrupowań.
  • Prezes ZNP zapowiedział, że związek zamierza również zgłosić inicjatywę, zgodnie z którą wynagrodzenia pracowników szkół wyższych zostaną od nowego roku podniesione o 20 proc.
  • Joanna Mucha (Polska 2050) zastrzegła, że jej klub w pełni popiera postulat podwyżek dla nauczycieli.

"Chcemy, aby to był wspólny projekt, zarówno ZNP, jak i wszystkich klubów, które mają na uwadze dobro edukacji, mają na uwadze dobro nauczycieli i chcą, żeby ta fatalna sytuacja materialna grupy zawodowej liczącej blisko 700 tys. osób, uległa poprawie" - zaznaczył na konferencji prasowej prezes ZNP Broniarz.

Jak zastrzegł, liczy na to, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek zechce przyspieszyć prace nad tym dokumentem. "Oczekujemy, że minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odejdzie od retoryki wychwalającej rzekomy wzrost nakładów na edukację i przejdzie do czynów. Dajemy mu, wspólnie z klubami, gotowy projekt" - mówił.

W Polsce brakuje 20 tysięcy nauczycieli. Jest dramatycznie

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ZNP i opozycja pokazały wspólny projekt nowelizacji Karty nauczyciela

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA