×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Znasz język niemiecki? Bez problemu znajdziesz pracę

  • Autor: RAF
  • 10 gru 2019 16:26

Na polskim rynku rośnie liczba inwestycji firm z krajów niemieckojęzycznych. Jednak dostępność pracowników ze znajomością języka Goethego jest ograniczona. Deficyt powoduje, że wynagrodzenia dla takich osób bywają naprawdę atrakcyjne.

Znasz język niemiecki? Bez problemu znajdziesz pracę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Aktualnie 79 proc. pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości języka angielskiego na poziomie C1/C2
  • Wraz ze wzrostem inwestycji firm pochodzących z krajów niemieckojęzycznych na znaczeniu zyskuje drugi język – niemiecki.
  • Wynagrodzenie zależne jest od branży - najlepiej opłacani są specjaliści IT, specjaliści z branży finansowej oraz księgowości.

Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawowy argument dający przewagę w znalezieniu bardziej atrakcyjnej pracy. Posługiwanie się jednym językiem obcym to właściwie obowiązek. 

Eksperci HRK przeanalizowali prowadzone procesy rekrutacyjne pod kątem popularności wybranych języków obcych. Z badania wynika, że angielski to obecnie podstawa wszystkich rekrutacji. 79 proc. pracodawców oczekuje od kandydatów znajomości tego języka na poziomie C1/C2.

Jednak oczekiwania rosną. Aż 40 proc. pracodawców wymaga znajomości słownictwa biznesowego czy technicznego. Aspekt ten jest szczególnie ważny w firmach, gdzie codzienna komunikacja ma charakter międzynarodowy lub praca wymaga działania na dokumentach technicznych sporządzanych w obcym języku. Język angielski jest również traktowany na równi z poziomem języka ojczystego zwłaszcza w branży SSC/BPO. 

Czytaj też: Znasz język angielski? Zarobisz o kilka tysięcy więcej

Drugi język to już niezaprzeczalny atut. Osoby, które mogą pochwalić się znajomością dwóch języków obcych, zarabiają o 30 proc. więcej niż ci, którzy posługują się jednym językiem. Wraz ze wzrostem inwestycji pochodzących z krajów niemieckojęzycznych na znaczeniu jako drugi język zyskuje niemiecki. Obecnie ponad 2/3 firm, z niemieckim kapitałem, w ogłoszeniach o pracę podaje wymóg bardzo zaawansowanej, zaawansowanej lub profesjonalnej znajomości języka niemieckiego. Tego typu zapis możemy spotkać na stanowiskach m.in. związanych z obsługą klienta, tzw. call center - czytamy w najnowszym raporcie Pro Progressio „Nauczanie języka niemieckiego i zapotrzebowanie na osoby niemieckojęzyczne na rynku pracy”.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Znasz język niemiecki? Bez problemu znajdziesz pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA