PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Znasz dobrze angielski? Masz większe szanse na awans

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie tylko zwiększa nasze szanse na otrzymanie pracy, lepsze wynagrodzenie, ale również na awans.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 22 sie 2019 13:33
Znasz dobrze angielski? Masz większe szanse na awans
(fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Ponad połowa ogłoszeń o pracę zawiera warunek znajomości języka angielskiego, a nadal jedynie 33 proc. Polaków zna go na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.
  • Wiemy, że języki wpływają na wysokość wynagrodzenia, ale nie uczymy się ich.
  • Jak wynika z badań jedynie 16 proc. badanych systematycznie doskonali swój angielski.

Na rynku jest coraz więcej ogłoszeń o pracę, w których znajomość języka angielskiego jest ważnym kryterium. Jednak mowa o posługiwaniu się językiem na nieco wyższym poziomie, niż przywitanie się i wymiana kilku zdań. Jak wskazują dane firmy Sedlak&Sedlak, gwarancją wysokich zarobków jest płynność językowa, ale dopiero biegłość, najlepiej potwierdzona międzynarodowym certyfikatem, zapewnia lepszą pozycję na rynku pracy i gratyfikację finansową. Z badań wynika, że mediana wynagrodzeń pracowników z zaawansowaną znajomością angielskiego wynosi 6 tys. zł, przy 4,2 tys. zł, jakimi mogą się pochwalić osoby ze średnio-zaawansowaną i 3,6 tys. zł ze słabą znajomością języka angielskiego.

- Większość dużych firm działa międzynarodowo, a i zagraniczni giganci coraz częściej decydują się na otwieranie swoich filii i oddziałów nad Wisłą, nie powinien więc nas ten fakt dziwić. Nic też nie zapowiada, aby sytuacja ta miała się zmienić - mówi Tomasz Jabłoński, współzałożyciel i członek zarządu w Tutlo, platformy nauki języka angielskiego na żądanie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Awans w bok

Jednak warto zwrócić uwagę, że coraz więcej firm decyduje się umożliwić swoim pracownikom awans w bok. Jak wynika z najnowszego „Monitora Rynku Pracy” firmy Randstad, w ostatnim półroczu co piąty pracownik zmienił stanowisko u obecnego pracodawcy. Dla wielu osób możliwość podejmowania nowych wyzwań jest bardziej motywująca niż pragnienie większej władzy czy wpływu na kolejny obszar firmy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Znasz dobrze angielski? Masz większe szanse na awans

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA