×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Znamy mistrzów umiędzynarodowienia na polskich uczelniach

  • Autor: PAP/AKC
  • 9 lut 2023 22:15

Osiem osób mających wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu polskich szkół wyższych otrzymało Nagrody Środowiskowe „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”. Wśród nich jest rektor Politechniki Kijowskiej, prof. Mykhailo Zgurovsky.

Znamy mistrzów umiędzynarodowienia na polskich uczelniach
Laureaci Nagrody Środowiskowej „Gwiazdy Umiędzynarodowienia" (fot.gwiazdyinternacjonalizacji.pl)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W poprzednim roku akademickim studiowało w Polsce blisko 89,5 tys. studentów zagranicznych ze 180 krajów, czyli o ponad 4,7 tys. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu "Studenci zagraniczni w Polsce 2022".
  • Zagraniczni studenci stanowią obecnie ponad 7,3 proc. ogółu pobierających naukę w naszym kraju.
  • "Nagroda promuje osoby, które otwierają nasze szkoły wyższe na inne doświadczenia i kultury. Jest to ważne wyróżnienie środowiskowe, ponieważ praca wkładana w umiędzynarodowienie uczelni jest często niedostrzegana, a przecież ma wielką wartość" - podkreślił cytowany w komunikacie Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator nagrody.

W tym roku kapituła nagrodziła osiem osób. Laur Wybitnej Gwiazdy (Distinguished Star) trafił do rektora Politechniki Kijowskiej prof. Mykhaila Zgurovskiego. Jest to Nagroda Specjalna dla osób szczególnie zasłużonych dla internacjonalizacji. Naukowiec otrzymał ją za wspieranie polsko-ukraińskiej współpracy akademickiej i naukowej.

"Mimo trwającej wojny i zaangażowania w utrzymanie działalności uczelni w niezwykle trudnych okolicznościach prof. Zgurovsky aktywnie angażuje się w umocnienie współpracy z polskimi uczelniami" - uzasadniono.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Znamy mistrzów umiędzynarodowienia na polskich uczelniach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA