Znamy już zwycięzców konkursu „Tłumacze na start!”

W gronie autorów pięciu najlepszych tłumaczeń znaleźli się studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Znamy już zwycięzców konkursu „Tłumacze na start!”

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

1 gru 2014 13:17


Na przełomie października i listopada 2014 roku agencja tłumaczeń i szkoła językowa Skrivanek przeprowadziła ogólnopolski konkurs „Tłumacze na Start”, skierowany do studentów kierunków lingwistycznych i filologicznych. Konkurs miał na celu ułatwienie rozpoczęcia kariery zawodowej w roli tłumacza, jak również zapoznanie młodych adeptów zawodu ze specyfiką tłumaczeń biznesowych.

Uczelnie były odpowiedzialne za przeprowadzenie pierwszego etapu i wyłonienie najlepszych kandydatów, którzy przeszli do finału konkursu, organizowanego w siedzibie firmy Skrivanek w Warszawie. Ogólnie do konkursu zgłosiło się 172 studentów, z których 31 zakwalifikowało się do finałowej części. W finale konkurowało ze sobą 27 osób.

Czytaj też: Młodzi tłumacze na start

Nagrodą główną dla pięciu najlepszych osób są praktyki zawodowe w dziale tłumaczeń Skrivanek. Na początku praktykanci mogą poznać strukturę i sposób pracy firmy tłumaczeniowej. Następnie odbywają się 3-miesięczne praktyki zdalne, w trakcie których praktykanci zapoznają się z obsługą oprogramowania wspomagającego tłumaczenie: Across, oraz otrzymują realne zlecenia tłumaczeniowe, które podlegają weryfikacji pracowników Skrivanka.

Czytaj też: Tłumacz na rynku pracy. Jak przedrzeć się przez gąszcz konkurentów?

Co ważne, wszyscy zwycięzcy poprzedniej edycji do dziś związani są z firmą Skrivanek.

Dla osób, które zajęły miejsca 2-4, British Council – patron honorowy konkursu – ufundował voucher na wybrany egzamin pozwalający uzyskać certyfikat ze znajomości języka obcego.

A oto lista zwycięzców tegorocznej edycji konkursu:

1. Anna Orzechowska z Instytutu Anglistyki UW
2. Anna Kujawa z Instytutu Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej UW
3. Adam Łukasiak z Instytutu Anglistyki UW
4. Dawid Świonder z PWSZ w Elblągu
5. Edyta Weryk z UMK w Toruniu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.